Kto może być stroną postępowania administracyjnego?

Nie da się ukryć, że każdemu z nas zależy na tym, aby posiadać jak największy zakres wiedzy. Oczywiście wiedza z różnych dziedzin przydaje nam się w różnych okolicznościach. Najczęściej jednak poszukujemy informacji, które ułatwiają nam realizację naszych pasji i hobby.

zdjęcie - (the_title())


Kto może być stroną postępowania administracyjnego?

Nie da się ukryć, że każdemu z nas zależy na tym, aby posiadać jak największy zakres wiedzy. Oczywiście wiedza z różnych dziedzin przydaje nam się w różnych okolicznościach. Najczęściej jednak poszukujemy informacji, które ułatwiają nam realizację naszych pasji i hobby albo takich, które ułatwią nam pracę zawodową.

Należy w tym miejscu zaznaczyć że praca zawodowa niejako wymusza w nas znajomość poszczególnych przepisów prawnych czy procedur, które mają tendencję do stałego przeobrażania się.

Nie ulega wątpliwości, że każdy urzędnik powinien wiedzieć na przykład czym jest postępowanie administracyjne. Postępowanie administracyjne jest bowiem niezmiernie ważne i każdy z nas może być jego stroną. Organ administracji publicznej zobowiązany jest jednak do szczególnej znajomości nie tylko kodeksu postępowania administracyjnego, ale również i prawa administracyjnego.

Trzeba mieć na uwadze, że stroną postępowania administracyjnego może być tak naprawdę każda osoba fizyczna. Kto jest zaś osobą fizyczną? Osobą fizyczną jest każdy człowiek od urodzenia aż do momentu swojej śmierci, która stanowi kres jego istnienia.

Na pewno trzeba zauważyć, że znajomość prawa administracyjnego oraz wyżej już wspomnianego kodeksu postępowania administracyjnego może nam bardzo, ale to bardzo wiele ułatwić. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że nieznajomość prawa niestety szkodzi i w żadnym stopniu nie zwalnia nas z jego przestrzegania.

Z tego też względu dobrze byłoby pamiętać o tym jak niezmiernie ważne jest doszkalanie się z zakresu znajomości zmieniających się przepisów prawnych. Niezwykle przydatne może okazać się kpa szkolenie.

Nie da się ukryć że największy wybór ciekawych i intrygujących szkolęń prowadzonych przez profesjonalne kadry szkoleniowe będziemy mieli rzecz jasna w dużych, prężnie rozwijających się miastach.

Należy mieć na uwadze, że firmę szkoleniową należy przed zatrudnieniem dokładnie sprawdzić. Nie obawiajmy się więc pytać o kompetencje szkoleniowca, bo to od jego doświadczenia zależy skuteczność szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.