Kto powinien znać reguły incoterms?

Incoterms – to co w zasadzie jest? Kto powinien znać się na Incoterms? Czy jeśli dana osoba powinna znać Incoterms, to przypadkiem nie powinna być także obeznana w zakresie kilku innych ważnych spraw?

zdjęcie - (the_title())


Kto powinien znać reguły incoterms?

Incoterms - to co w zasadzie jest? Kto powinien znać się na Incoterms? Czy jeśli dana osoba powinna znać Incoterms, to przypadkiem nie powinna być także obeznana w zakresie kilku innych ważnych spraw?

Incoterms - najważniejsze informacje

Na początek warto w ogóle wyjaśnić, co to w zasadzie jest to Incoterms. Otóż są to inaczej międzynarodowe reguły handlu. O co tutaj chodzi? Generalnie są to różnorodne reguły, które określają warunki sprzedaży. Zasadniczo obowiązują one na całym świecie.

Warto także podkreślić, że choć ich stosowanie w zasadzie to nie jest obowiązkowe, to jednak jest w dobrym tonie i zdecydowanie świadczy o jakości danej firmy. Podsumowując, każda osoba zajmująca się w firmie zagadnieniem handlu, sprzedaży czy dostaw, powinna odbyć obowiązkowo szkolenie Incoterms.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że szkolenie to jak najbardziej również obowiązuje firmy działające jedynie na terenie jednego kraju. W tej międzynarodowości bowiem nie chodzi o to, że wprowadzenie reguł konieczne jest tylko i wyłącznie przy kontaktach handlowych z innymi państwami. Tutaj bowiem także ważne jest to, że w zasadzie to zasady te powinny być stosowane także w przypadku handlu w obrębie jednego państwa.

Pozostałe wiadomości i szkolenia

Zdecydowanie osoby, które powinny znać się na Incoterms, mają jeszcze w zanadrzu kilka innych spraw, z którymi muszą się zapoznać. Będzie do nich należały na pewno zasady ADR 2019, odnoszące się do przewozu substancji niebezpiecznych.

Ponadto takie osoby muszą także odbyć Intrastat aktualności i zmiany szkolenie, czyli szkolenie z zakresu prowadzenia statystki w handlu. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie, odnoszące się właśnie do tego, w jaki sposób ułożyć dostawy tak, aby wszystko było bezpieczne i zapewniało jak najwyższe zyski. Na początku nie jest to zadanie trudne, jednak wraz z rozwojem firmy, staje się powoli coraz trudniejsze.

Podsumowując, wiedza dzisiaj, którą powinien mieć pracownik w firmie odpowiedzialny w jakimś stopniu za handel jest naprawdę spora

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.