Kto zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa w laboratorium medycznym?

Laboratorium medyczne to wyjątkowo specyficzne warunki pracy. Przede wszystkim bowiem konieczne tu jest zachowanie naprawdę wysokiego stopnia bezpieczeństwa, inaczej niestety możemy doprowadzić do poważnej katastrofy.

zdjęcie - (the_title())


Kto zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa w laboratorium medycznym?

Laboratorium medyczne to wyjątkowo specyficzne warunki pracy. Przede wszystkim bowiem konieczne tu jest zachowanie naprawdę wysokiego stopnia bezpieczeństwa, inaczej niestety możemy doprowadzić do poważnej katastrofy, w postaci wypuszczenia na rynek niebezpiecznych dla zdrowia kosmetyków.

Zasadniczo taka konsekwencja nie tylko zagroziłaby poważnie wielu osobom, lecz również w zasadzie oznaczałaby upadek danego laboratorium i firm. Dlatego też ocena bezpieczeństwa kosmetyków powinna być w zasadzie nadrzędną kwestią.

Bezpieczeństwo w laboratorium medycznym

Kto w zasadzie jednak dba o takie bezpieczeństwo w laboratorium? Przede wszystkim będzie to dział kontroli i jakości. Pracujące tam osoby sprawdzają bezpieczeństwo kosmetyków na w zasadzie absolutnie każdym etapie ich produkcji. I tu należy podkreślić jedną, bardzo ważną sprawę.

Mianowicie kosmetyki podlegają kontroli nie tylko i wyłącznie pod koniec całego procesu, lecz także na każdym etapie. Inne postępowanie może nie tylko doprowadzić do niewykrycia poważnych zanieczyszczeń i wad, lecz również niestety do poważnych strat finansowych firmy. Wiadomo - zawsze lepiej przerwać produkcie na pewnym etapie niż później musieć wycofywać całe partie materiału...

Metody stosowane w analizie jakości

Wracając jednak do kwestii bezpieczeństwa w wytwarzaniu kosmetyków.. Jakie w zasadzie mamy tutaj metody, które nam ją umożliwią? Przede wszystkim będzie spektroskopia bliskiej podczerwieni. Ten test ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularny z uwagi przede wszystkim na swój naprawdę niski koszt wytwarzania.

Ponadto stosowana jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków - test ochrony przeciwdrobnoustrojowej. Test ten nazywany jest inaczej testem konserwacji i doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju analiz, czy drobnoustroje nie zaczną się niekontrolowanie namnażać w danym kosmetyku.

Czy to wszystkie testy? Oczywiście, że nie. Powyżej bowiem przedstawiono jedynie te najbardziej znane, niemniej jednak Dział kontroli i jakości ma jeszcze dużo innych do swojej dyspozycji...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.