Mikrobiologia w kosmetologii

Przez stosowanie różnego rodzaju preparatów kosmetycznych niekiedy dojść może do mikrobiologicznego zakażenia. i w kosmetykach mikroorganizmów. Taka sytuacja w laboratorium nigdy nie powinna być zbagatelizowana, bowiem może to doprowadzić do przykrych i niebezpiecznych konsekwencji dla organizmu człowieka.

zdjęcie - (the_title())


Mikrobiologia w kosmetologii

Przez stosowanie różnego rodzaju preparatów kosmetycznych niekiedy dojść może do mikrobiologicznego zakażenia. i w kosmetykach mikroorganizmów. Taka sytuacja w laboratorium nigdy nie powinna być zbagatelizowana, bowiem może to doprowadzić do przykrych i niebezpiecznych konsekwencji dla organizmu człowieka.

Dlatego też tak ważne jest przeprowadzanie testów mikrobiologicznych na ostatecznym etapie tworzenia produktu kosmetycznego. Osoby nad tym pracujące koniecznie powinny posiadać stosowną wiedzę, między innymi zdobytą przez szkolenia z kosmetyki.

Surowce kosmetyczne w zależności od rodzaju charakteryzują się różną podatnością na zakażenia mikrobiologiczne. W zdecydowanej większości kosmetycznych produktów jest woda. Warto tu jednak dodać, że nie jest to standardowa woda pochodząca z wodociągów, a specjalistyczna woda produkcyjna.

Taka woda zanim znajdzie się w kosmetycznych produktach poddawana zostaje procesowi uzdatniania (proces ten przeprowadzony zostać może zarówno w zakładzie produkcyjnym jak i u dostawcy). Woda uzdatniana jest najczęściej w zakładzie produkującym kosmetyki, przede wszystkim ze względu na bardzo ograniczoną możliwość nad procesem uzdatniania wody u dostawcy.

Obecność wody w produktach kosmetycznych niesie ze sobą stosunkowo wysokie ryzyko powstania zakażenia mikrobiologicznego. Zdecydowanie najczęściej taka woda staje się źródłem bakterii z grupy Pseudomonas, w tym również Pseudomonas aeruginosa. Są to patogenne drobnoustroje, a co za tym idzie ich obecność w kosmetycznych produktach jest całkowicie niedopuszczalna. Dlatego też osoby zajmujące się każdym z etapów produkcji dowolnego kosmetycznego specyfiku są zobowiązane do podjęcia wszelkich możliwych środków zapobiegających pojawieniu się mikrobiologicznego zakażenia.

Zdecydowanie najniższe ryzyko pojawienia się zakażenia mikrobiologicznego występuje wtedy, gdy w składzie kosmetycznego produktu znaleźć można sole, zasady, kwasy, tłuszcze, oleje, alkohole oraz sproszkowane środki czynne. Ze względu na ryzyko zakażenia drobnoustrojami, producenci surowców muszą skupić się na tym, aby dostarczane przez nich surowce w minimalnym stopniu były zanieczyszczone (bądź wcale) i wolne od patogennych drobnoustrojów. Dobrym źródłem informacji o znaczeniu mikrobiologii w kosmetologii są wszelkiego typu szkolenia kosmetyczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.