Mobbing niejedno ma imię

Mobbing jest negatywnym zjawiskiem, które rzutuje nie tylko na pracownika i jego samoocenę, ale również na cały zakład pracy. Obecnie podejmowane są szeroko zakrojone akcje na rzecz walki z nim, mimo to nadal wiele osób wciąż doświadcza mobbingu. Może on przybierać różne formy, jednak cele zawsze jest jeden- to poniżenie pracownika.

   
  Mobbing jest negatywnym zjawiskiem, które rzutuje nie tylko na pracownika i jego samoocenę, ale również na cały zakład pracy. Obecnie podejmowane są szeroko zakrojone akcje na rzecz walki z nim, mimo to nadal wiele osób wciąż doświadcza mobbingu. Może on przybierać różne formy, jednak cele zawsze jest jeden- to poniżenie pracownika.

  Mobbing- zjawisko

  Zjawisko mobbingu jasno zostało określone i umieszczone w kodeksie pracy. To wszystkie formy nękania, które są skierowane przeciwko pracownikowi. Polegają one na długotrwałym zastraszaniu go i obrażaniu. Ofiara mobbingu może mieć niskie poczucie własnej wartości, a także zmagać się z depresją. Długotrwały stres negatywnie odbija się nie tylko na zdrowiu psychicznym, ale także fizycznym i może przyczyniać się np. do nadciśnienia tętniczego.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Przeciwdziałanie dyskryminacji, mobbingowi i molestowaniu w zatrudnieniu na podstawie aktualnego orzecznictwa sądowego. Zapraszamy na szkolenie DYSKRYMINACJA, MOBBING I MOLESTOWANIE W ZATRUDNIENIU

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Mobbing w pracy niejedno ma imię

  Mobbing to szereg zachowań, które są skierowane przeciwko pracownikowi. Są one systematyczne i długotrwałe. Jego celem może być ośmieszenie, odizolowanie pracownika. Mobbingujący może dyskredytować wszystkie wypowiedzi ofiary, ośmieszać je, przerywać.

  Ofiara nie może wyrazić swojego zdania, bardzo często jest ignorowana. Inną formą jest także rozsiewanie nieprawdziwych plotek na temat danej osoby, wymyślanie kłamstw na jej temat. Mobbing to także sugerowanie choroby psychicznej, a także zmuszanie do zachowań, które są uwłaczające i niezgodne ze stanowiskiem. Mobbing w pracy bardzo często polega także na tym, że przełożony nakłada na pracownika zbyt wiele obowiązków, bądź zleca mu prace do których nie posiada on kompetencji.

  Mobbingujący może także grozić przemocą fizyczną, a także narzucać wykonywanie prac, które są szkodliwe dla zdrowia.

  Na szczęście z mobbingiem można walczyć, a wręcz trzeba. Do tego są powołane odpowiednie instytucje. Już w zakładzie pracy można napisać skargę, która musi być rozpatrzona, a w razie potwierdzenia mobbingu to mobbingujący musi zostać ukarany. Oczywiście ofiara tego zjawiska ma także prawo starać się o odszkodowanie, jednak musi zgłosić sprawę do sądu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.