Na czym polega nowelizacja ustawy o odpadach w 2019 roku?

W prawie zaszły zmiany dotyczące ochrony środowiska. Wprowadzono nowe przepisy dotyczące tego, jak mają wyglądać działania na rzecz ochrony środowiska przez duże firmy, które produkują największą ilość odpadów.

28 stycznia 2020
zdjęcie - Na czym polega nowelizacja ustawy o odpadach w 2019 roku?

Na czym polega nowelizacja ustawy o odpadach w 2019 roku?

W prawie zaszły zmiany dotyczące ochrony środowiska. Wprowadzono nowe przepisy dotyczące tego, jak mają wyglądać działania na rzecz ochrony środowiska przez duże firmy, które produkują największą ilość odpadów.

Każdy z nas jest odpowiedzialny, żeby dbać o nasze naturalne środowisko - podejmując działania mające na celu między innymi to, by przywracać środowisko do oryginalnego stanu, odwracać szkody zaistniałe oraz zapobiegać destrukcyjnym procesom raz na zawsze zmieniającym ekosystem. Ustawa o ochronie środowiska 2019 po jej aktualizacji zaczyna wchodzić w życie i przyczyniać się do zwiększenia zarówno świadomości, jak i odpowiedzialności.

Ustawa o odpadach, która została znowelizowana w zeszłym roku, to dopiero początek dobrych zmian - w życie wszedł obowiązek ewidencjonowania gospodarki odpadami online, dzięki czemu łatwiej jest określonym podmiotom kontrolować to, jak funkcjonują w tym zakresie zwłaszcza duże firmy - małe firmy póki co, są wyłączone z odpowiedzialności finansowej ze względu na to, że zwykle występuje tam mała znajomość prawa i to poniekąd jest wymówką, by małe firmy nie zostały obciążone finansowo za niezastosowanie się do tych przepisów.

Prawo wodne 2019 również uległo nowelizacji - nietrudno dostrzec, jakie zanieczyszczenia pojawiają się w zbiornikach wodnych, które są wykorzystywane zwykle przez dorosłych i dzieci w celu choćby ochłodzenia się latem.

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja firma może podlegać karze finansowej ze względu na nieznajomość prawa, wystarczy sobie przypomnieć, że są oferowane szkolenia, które w nieprawniczy a przystępniejszy sposób będą przedstawiać najważniejse zagadnienia a przede wszystkim wyjaśniać wszelkie wątpliwości i proponować rozwiązania.

Dzięki właściwemu postępowaniu nie tylko można uniknąć kary finansowej, ale spełnić swój obowiązek względem środowiska. Elementy ochrony środowiska to rzeczy absolutnie podstawowe, a ochrony środowiska powinniśmy uczyć się od krajów skandynawskich, szczególnie dbających o swoje środowisko.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.