Na czym polega nowelizacja ustawy o odpadach w 2019 roku?

W prawie zaszły zmiany dotyczące ochrony środowiska. Wprowadzono nowe przepisy dotyczące tego, jak mają wyglądać działania na rzecz ochrony środowiska przez duże firmy, które produkują największą ilość odpadów.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega nowelizacja ustawy o odpadach w 2019 roku?

W prawie zaszły zmiany dotyczące ochrony środowiska. Wprowadzono nowe przepisy dotyczące tego, jak mają wyglądać działania na rzecz ochrony środowiska przez duże firmy, które produkują największą ilość odpadów.

Każdy z nas jest odpowiedzialny, żeby dbać o nasze naturalne środowisko - podejmując działania mające na celu między innymi to, by przywracać środowisko do oryginalnego stanu, odwracać szkody zaistniałe oraz zapobiegać destrukcyjnym procesom raz na zawsze zmieniającym ekosystem. Ustawa o ochronie środowiska 2019 po jej aktualizacji zaczyna wchodzić w życie i przyczyniać się do zwiększenia zarówno świadomości, jak i odpowiedzialności.

Ustawa o odpadach, która została znowelizowana w zeszłym roku, to dopiero początek dobrych zmian - w życie wszedł obowiązek ewidencjonowania gospodarki odpadami online, dzięki czemu łatwiej jest określonym podmiotom kontrolować to, jak funkcjonują w tym zakresie zwłaszcza duże firmy - małe firmy póki co, są wyłączone z odpowiedzialności finansowej ze względu na to, że zwykle występuje tam mała znajomość prawa i to poniekąd jest wymówką, by małe firmy nie zostały obciążone finansowo za niezastosowanie się do tych przepisów.

Prawo wodne 2019 również uległo nowelizacji - nietrudno dostrzec, jakie zanieczyszczenia pojawiają się w zbiornikach wodnych, które są wykorzystywane zwykle przez dorosłych i dzieci w celu choćby ochłodzenia się latem.

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja firma może podlegać karze finansowej ze względu na nieznajomość prawa, wystarczy sobie przypomnieć, że są oferowane szkolenia, które w nieprawniczy a przystępniejszy sposób będą przedstawiać najważniejse zagadnienia a przede wszystkim wyjaśniać wszelkie wątpliwości i proponować rozwiązania.

Dzięki właściwemu postępowaniu nie tylko można uniknąć kary finansowej, ale spełnić swój obowiązek względem środowiska. Elementy ochrony środowiska to rzeczy absolutnie podstawowe, a ochrony środowiska powinniśmy uczyć się od krajów skandynawskich, szczególnie dbających o swoje środowisko.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.