Nowe prawo budowlane 2019 – jakie zmiany weszły w życie?

Najnowsze nowelizacje prawa fundują całkiem nowe podejście do niektórych kwestii budowlanych. Zmiany w przepisach dotyczą między innymi samowolek budowlanych, warunkami wymaganymi do spełnienia w celu otrzymania pozwoleń budowlanych, nowelizacja dotyczy też bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Gamma - Nowe prawo budowlane 2019 - jakie zmiany weszły w życie?


Nowe prawo budowlane 2019 - jakie zmiany weszły w życie?

Najnowsze nowelizacje prawa fundują całkiem nowe podejście do niektórych kwestii budowlanych. Zmiany w przepisach dotyczą między innymi samowolek budowlanych, warunkami wymaganymi do spełnienia w celu otrzymania pozwoleń budowlanych, nowelizacja dotyczy też bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wiele z przepisów ma za zadanie uprościć pewne zadania związane z realizacją projektów i przyspieszyć wydawanie odpowiednich pozwoleń na budowę.

Dodatkowo, będzie wymagane mniej dokumentacji niż do tej pory, co znacznie uprości i przyspieszy procesy wydawania pozwoleń. Nowe przepisy dotyczą także uproszczenia przepisów dotyczących samowolnych budowlanek - nowe przepisy regulują to na zasadzie określenia pewnych warunków, których spełnienie będzie tożsame z legalizacją samowolnej budowlanki.

Najważniejsze przepisy dotyczą bezpieczeństwa pożarowego, określonego nowymi wymogami. W przypadku zmiany sposobu użytkowania budynku określona i wyznaczona osoba będzie musiała pozyskać ekspertyzę rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń pożarowych. Wymienione powyżej zmiany w przepisach nie są jedynymi, które obowiązują od stycznia 2020 w budowlance.

By pozostać na bieżąco ze świeżymi zmianami - szkolenie budownictwo to doskonały sposób, aby pozyskać wiedzę przetłumaczoną z prawniczego na nasze w ciekawej formie, a do tego być może przypomnieć inne bardzo ważne przepisy budowlane i ich znaczenie dla całości projektu i inwestycji.

Inną formą warsztatów przybliżających znajomość przepisów budowlanych od tej bardziej praktycznej strony są szkolenia projekt inwestycyjny - w świetle wprowadzonych zmian w prawie te warsztaty instruują, co dokładniej zmieniło się dla osób planujących nowe inwestycje, którzy przykładowo nie złożyli jeszcze wniosów o uzyskanie odpowiednich pozwoleń administracyjnych i nie tylko na budowę.

Zmiany w przepisach bezpieczeństwa pożarowego przedstawione poprzez szkolenie z zarządzania ryzykiem pozwalają na zastosowanie się do nowych sytuacji jeśli pojawią się wymienione w przepisach okoliczności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.