Nowe prawo wodne w 2019 roku – jakie zmiany weszły w życie?

W zeszłym roku prezydent Duda podpisał nowelizację praw, w tym nowelizację Prawa Wodnego. Najnowsze przepisy mają na celu przede wszystkim wdrożenie dyrektywy Komisji Unii Europejskiej, która odnosi się do przykładowych elementów branych pod uwagę podczas opracowywania strategii morskich.

zdjęcie - (the_title())


Nowe prawo wodne w 2019 roku - jakie zmiany weszły w życie?

W zeszłym roku prezydent Duda podpisał nowelizację praw, w tym nowelizację Prawa Wodnego. Najnowsze przepisy mają na celu przede wszystkim wdrożenie dyrektywy Komisji Unii Europejskiej, która odnosi się do przykładowych elementów branych pod uwagę podczas opracowywania strategii morskich, wdrożenie dyrektywy dotyczącej "ochrony wód przed zanieczyszczeniami powodowanymi przez azotany pochodzenia rolniczego" oraz zwiększenie kompetencji Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie".

Ponadto, niektóre zadania administracji wodnej będą inaczej finansowane niż do tej pory. Przepisy dotyczące udzielania pozwoleń i zgód wodnoprawnych również uległy zmianie, podobnie jak terminy wykonywania niektórych obowiązków prawa wodnego. Ponadto, zaktualizowano terminologię - na bardziej odpowiadającą.

Nowe zmiany są szczegółowo przedstawiane podczas szkolenia prawo wodne - dzięki temu już dzisiaj możesz przekonać się, czy Twoje inwestycje nie są zagrożone utratą finansowania bądź nowe projekty mogą dalej liczyć na otrzymanie środków. Gospodarka wodno ściekowa szkolenie przekazuje zmiany prawne w postaci praktycznych wiadomości do wykorzystania od ręki i informuje uczestników, co zmienia się dla ich biznesu.

Ponieważ nie tylko w prawie wodnym, ale i w prawie ochrony środowiska nastąpiły nowe zmiany, szczególnie polecane jest zapoznanie się z ochrona środowiska szkolenia - będące doskonałym uzupełnieniem wiedzy z zakresu ochrony środowiska oraz metod, do jakich prawnie jesteśmy zobowiązani.

Najważniejsze, zwłaszcza dla biznesów powiązanych z oczyszczaniem ścieków, lecz nie tylko, w połączeniu z pozostałymi warsztatami okazać się mogą gospodarka odpadami szkolenia. Ostatnie zmiany w prawie co prawda dotyczą głównie sposobów rejestrowania zarządzania odpadami, lecz prawo to ma zastosowanie w pewnych sytuacjach i znaczenie dla pewnych firm.

Zmianie ulegną także inne czynniki, o których będzie mowa podczas warsztatów i szkolenia. Przejście tych wszystkich warsztatów pozwoli uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat zmian prawnych do wykorzystania w nowoplanowanych inwestycjach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.