Ochrona środowiska – definicja i główne założenia

Nie da się nie zauważyć, że media biją na alarm i przedstawiają naprawdę nieciekawe prognozy na przyszłe lata dotyczące środowiska. Nie dość, że mówi się o globalnym ociepleniu, które zmienia klimat naszej Ziemi i powoduje nieodwracalne zmiany, to jeszcze bombardują nas treści o ilości plastiku znajdowanym w wielu, nawet mniej oczekiwanych miejscach.

zdjęcie - (the_title())


Ochrona środowiska - definicja i główne założenia

Nie da się nie zauważyć, że media biją na alarm i przedstawiają naprawdę nieciekawe prognozy na przyszłe lata dotyczące środowiska. Nie dość, że mówi się o globalnym ociepleniu, które zmienia klimat naszej Ziemi i powoduje nieodwracalne zmiany, to jeszcze bombardują nas treści o ilości plastiku znajdowanym w wielu, nawet mniej oczekiwanych miejscach - takich jak Himalaje, gdzie działalność człowieka powinna być znikoma lub żadna.

Ochrona środowiska jest związana z takimi działaniami, które mają na celu odwrócenie niekorzystnych efektów na środowisko, gdzie tylko to możliwe, usuwanie szkód wyrządzonych natychmiast po szkodliwej aktywności człowieka, lub powstrzymywanie się od działań, których nie da się odwrócić i nie da się kontrolować.

Ustawa o ochronie środowiska 2019 nie tylko definiuje, czym jest ochrona środowiska, ale też systematyzuje główne założenia, czyli co nasze działania mają na celu wywołać w środowisku - jakie zmiany i w jaki sposób. Ustawa o odpadach to jedna z tych ustaw, które zostały znowelizowane i przede wszystim - odpowiada teraz na potrzeby środowiska z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Prawo wodne 2019 to kolejny obszar prawa, w którym nastąpiły zmiany - ponownie na korzyść dla całego środowiska i przyszłych pokoleń. Elementy ochrony środowiska zostały zdefiniowane na nowo i jeszcze lepiej sformułowane, w większych szczegółach po to, aby utrzymać środowisko w lepszej kondycji.

Świadomosć na tym etapie jest naprawdę ważna, ponieważ ekolodzy już dawno zwrócili uwagę na potrzebę zmian i na problemy wynikające z nieprzemyślanych do tej pory działań. Każdy z nas jest powołany do ochrony środowiska dla siebie i dla przyszłych pokoleń - jednak to duże firmy będą najbardziej rozliczane z tego, jak zarządzają odpadami i w jaki sposób kontrolują te procesy.

Mniejsze firmy póki co według ekspertów mogą zostać usprawiedliwione w przypadku popełniania błędów niezgodnych z nowymi przepisami, jednak każdy powinien skorzystać przynajmniej z odpowiedniego szkolenia w tym zakresie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.