Oferowane na rynku szkolenia z cen transferowych

Szkolenia z cen transferowych organizowane są obecnie na terenie całego kraju. Przykładowymi miastami, w których można zapisać się na szkolenie tego rodzaju są: Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice, czy Kraków. Warsztaty skierowane są do osób zajmujących się rozliczaniem transakcji dokonywanych przez podmioty gospodarcze powiązane w grupach kapitałowych, do księgowych, kontrolerów finansowych, dyrektorów finansowych, doradców podatkowych, prezesów, właścicieli, kierowników i członków zarządu firm.

17 lipca 2018
zdjęcie - Oferowane na rynku szkolenia z cen transferowych

Szkolenia z cen transferowych organizowane są obecnie na terenie całego kraju.
Przykładowymi miastami, w których można zapisać się na szkolenie tego rodzaju są: Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice, czy Kraków.

Warsztaty skierowane są do osób zajmujących się rozliczaniem transakcji dokonywanych przez podmioty gospodarcze powiązane w grupach kapitałowych, do księgowych, kontrolerów finansowych, dyrektorów finansowych, doradców podatkowych, prezesów, właścicieli, kierowników i członków zarządu firm.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Zapraszamy na szkolenie, które przygotuje do wskazania obszarów ryzyk w jednostkach w zakresie transakcji powiązanych i przygotuje do sporządzenia dokumentacji za rok bieżący i lata ubiegłe REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Szkolenia z cen transferowych realizowane są zazwyczaj w ciągu dwóch dni roboczych w sesjach sześciogodzinnych wraz z przerwami kawowymi i przerwą obiadową. Podczas szkolenia omawiane są stosowne regulacje prawne, w tym: Przepisy CIT oraz przepisy Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17 czerwca 2013 r., Rozporządzenia wykonawcze od przepisów od 2017 r., Regulacje OECD, Komunikaty Ministerstwa Finansów.

Ponadto uczestnicy zostają zapoznani z zakresem i zasadami sporządzania wszelkiej dokumentacji dotyczącej cen transferowych.

W tym przypadku wyróżnić należy w szczególności: zakres transakcji objętych obowiązkiem dokumentacyjnym (wyjaśnienie pojęcia „transakcji” w rozumieniu przepisów CIT, problem refakturowania), objęcie obowiązkiem dokumentacyjnym umów spółek osobowych, objęcie obowiązkiem dokumentacyjnym tzw. umów wspólnego przedsięwzięcia oraz umów o podobnym charakterze, problematykę szeroko pojętego refakturowania, obowiązujące progi kwotowe w zakresie obowiązku sporządzenia dokumentacji (w tym kursy walut oraz problematyka tzw. „sumowania” transakcji), zakres i treść dokumentacji, strategia gospodarcza, inne czynniki oraz oczekiwane korzyści, jako elementy dokumentacji, terminy sporządzania dokumentacji, sankcje przewidywane prawnie powiązane z brakiem stosownej dokumentacji, a w końcu zasady i tryb ponoszenie odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem regulacji systemu prawa podatkowej związanej z zakresem cen transferowych, w powiązaniu z brakiem stosownej dokumentacji – w tym przypadku szczegółowo omawiane są zwłaszcza zapisy Kodeksu Karnego Skarbowego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.