Oferowane na rynku szkolenia z cen transferowych

Szkolenia z cen transferowych organizowane są obecnie na terenie całego kraju. Przykładowymi miastami, w których można zapisać się na szkolenie tego rodzaju są: Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice, czy Kraków. Warsztaty skierowane są do osób zajmujących się rozliczaniem transakcji dokonywanych przez podmioty gospodarcze powiązane w grupach kapitałowych, do księgowych, kontrolerów finansowych, dyrektorów finansowych, doradców podatkowych, prezesów, właścicieli, kierowników i członków zarządu firm.


  Szkolenia z cen transferowych organizowane są obecnie na terenie całego kraju.
  Przykładowymi miastami, w których można zapisać się na szkolenie tego rodzaju są: Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice, czy Kraków.

  Warsztaty skierowane są do osób zajmujących się rozliczaniem transakcji dokonywanych przez podmioty gospodarcze powiązane w grupach kapitałowych, do księgowych, kontrolerów finansowych, dyrektorów finansowych, doradców podatkowych, prezesów, właścicieli, kierowników i członków zarządu firm.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

  Zapraszamy na szkolenie, które przygotuje do wskazania obszarów ryzyk w jednostkach w zakresie transakcji powiązanych i przygotuje do sporządzenia dokumentacji za rok bieżący i lata ubiegłe REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Szkolenia z cen transferowych realizowane są zazwyczaj w ciągu dwóch dni roboczych w sesjach sześciogodzinnych wraz z przerwami kawowymi i przerwą obiadową. Podczas szkolenia omawiane są stosowne regulacje prawne, w tym: Przepisy CIT oraz przepisy Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17 czerwca 2013 r., Rozporządzenia wykonawcze od przepisów od 2017 r., Regulacje OECD, Komunikaty Ministerstwa Finansów.

  Ponadto uczestnicy zostają zapoznani z zakresem i zasadami sporządzania wszelkiej dokumentacji dotyczącej cen transferowych.

  W tym przypadku wyróżnić należy w szczególności: zakres transakcji objętych obowiązkiem dokumentacyjnym (wyjaśnienie pojęcia „transakcji” w rozumieniu przepisów CIT, problem refakturowania), objęcie obowiązkiem dokumentacyjnym umów spółek osobowych, objęcie obowiązkiem dokumentacyjnym tzw. umów wspólnego przedsięwzięcia oraz umów o podobnym charakterze, problematykę szeroko pojętego refakturowania, obowiązujące progi kwotowe w zakresie obowiązku sporządzenia dokumentacji (w tym kursy walut oraz problematyka tzw. „sumowania” transakcji), zakres i treść dokumentacji, strategia gospodarcza, inne czynniki oraz oczekiwane korzyści, jako elementy dokumentacji, terminy sporządzania dokumentacji, sankcje przewidywane prawnie powiązane z brakiem stosownej dokumentacji, a w końcu zasady i tryb ponoszenie odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem regulacji systemu prawa podatkowej związanej z zakresem cen transferowych, w powiązaniu z brakiem stosownej dokumentacji – w tym przypadku szczegółowo omawiane są zwłaszcza zapisy Kodeksu Karnego Skarbowego.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

  Sprawdź nasze szkolenia online:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.