Power query (Excel)

Każdy z nas od chwili gdy tylko zaczął użytkować komputer (ten z systemem Windows) z pewnością nie raz miał styczność z programami office, w tym z excelem. Oczywiście pierwsze okresy „zabawy” z tym produktem dostępnym online z pewnością nie należały do najowocniejszych lecz wraz z biegiem lat i rozpoczęciem studiów lub pracy, zaczęliśmy dostrzegać liczne zalety tego programu.


  Każdy z nas od chwili gdy tylko zaczął użytkować komputer (ten z systemem Windows) z pewnością nie raz miał styczność z programami office, w tym z excelem. Oczywiście pierwsze okresy „zabawy” z tym produktem dostępnym online z pewnością nie należały do najowocniejszych lecz wraz z biegiem lat i rozpoczęciem studiów lub pracy, zaczęliśmy dostrzegać liczne zalety tego programu. W tym czasie zauważamy, że jest on bardzo szeroki (pod katem posiadanych funkcji) i istnieje szerokie spektrum dodatków, które jeszcze ponadto go poszerzają.

  Wśród nich wartym uwagi, w szczególności dla biznesmenów jest dodatek Microsoft Power Query, który rozszerza możliwości programu Excel w zakresie korzystania z samoobsługowej analizy biznesowej, który zapewnia łatwiejsze odnajdywanie danych, jak i pozwala na współpracy między użytkownikami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Excel to doskonałe narzędzie biurowe, księgowe, statystyczne – trzeba tylko znać te funkcje. Uczymy praktycznego stosowania arkusza kalkulacyjnego. Zapraszamy EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Cała jego istota opiera się na łączeniu i przekształcaniu zawartych w Ecxelu danych. Jak więc działa ten dodatek? Założenie jest bardzo proste umożliwia on wyszukanie źródeł danych, następnie pozwala na stworzenie połączeń między nimi, oraz je „ukształtowuje” (czyli zmienia ich typ, dodaje i modyfikuje kolumny, scala tabele) w zależności od indywidualnych potrzeb.

  Po przeprowadzeniu tych zabiegów istnieje możliwość udostępnienia uzyskanych wyników. Prowadząc własny biznes warto zainstalować ten dodatek (tym bardziej, że jest dostępny za darmo na oficjalnej stronie microsoftu).
  Zapewnia on szereg zalet, w tym m. in. przejrzysty i bardzo prosty w obsłudze interfejs, a także jest to ogromna oszczędność czasu dla analityków, którzy już nie muszą się martwić na wizualnej stronie swojej pracy, tylko skupić się na analizie danych i tworzeniu odpowiednich wniosków.

  Warto także zauważyć, że wszystkie wykonywane czynności w dodatku Power Query są rejestrowane, dzięki czemu bez problemu można je cofnąć, czy też poddać modyfikacji. Sam dodatek należy do pewnej rodziny dodatków, z którymi warto zapoznać się bliżej, gdyż mogą być bardzo pomocne, mowa tutaj o Power View i Power Pivot.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.