Prawo wodne – o czym mówi art 36?

Prawo wodne to szereg przepisów, które regulują kwestię korzystania z zasobów wodnych jak również ich ochrony. Jednym z artykułów, który dość mocno reguluje kwestię korzystania z wód jest artykuł 36 ustawy.

zdjęcie - (the_title())


Prawo wodne - o czym mówi art 36?

Prawo wodne to szereg przepisów, które regulują kwestię korzystania z zasobów wodnych jak również ich ochrony. Jednym z artykułów, który dość mocno reguluje kwestię korzystania z wód jest artykuł 36 ustawy.

Obecnie można zauważyć, iż wprowadzono do niego wiele zmian, które wchodzą w życie dopiero za kilka lat. Dotyczą one konieczności wyposażania podmiotów korzystających z zasobów wodnych w urządzenia pomiarowe jak również ilości, przy których ich posiadanie jest niezbędne.

Jednakże obecnie obowiązujące zapisy tego właśnie przepisu stanowią, iż w przypadku gdy podmiot korzysta z usług wodnych na podstawie udzielonych zgód i pozwoleń wyposażyć w takie urządzenia mogą go zarówno Wody Polskie, jak również za zgodą tego organu może on tego dokonać na własny koszt.

Artykuł ten jest jednym z wielu norm prawnych tej ustawy, które w przyszłości ulegną zmianom. Dlatego obecnie prowadzone szkolenie prawo wodne obejmuje już kwestię zmian w prawie, nowe przepisy, które dopiero mają wejść w życie są na nich dokładnie omawiane.

Nowe prawo wodne bowiem wymaga często od podmiotów odpowiednich przygotowań, dlatego też czas wejścia w życie nowych norm prawnych został tak odsunięty w czasie. Bywa bowiem, iż dostosowanie się do nowych przepisów będzie dla podmiotów korzystających z zasobów wodnych sporym kosztem, jednakże znając treść nowych przepisów mają czas na to, aby ewentualne wydatki rozłożyć w czasie.

Niezwykle dużym powodzeniem cieszy się także szkolenie służebność przesyłu w stosunku do korzystania właśnie z zasobów wodnych. W wielu sytuacjach niezbędne jest umiejscowienie instalacji wodnych na gruntach należących do prywatnych właścicieli. To zaś sprawia, że niemalże zmuszeni są oni do powstrzymania się od prowadzenia na tych gruntach prac czy nawet korzystania z niego w jakikolwiek sposób.

Dlatego też ustanowienie służebności przesyłu nie zawsze następuje w drodze dobrowolnej zgody właściciela, bywa że konieczne jest skorzystanie z drogi sądowej. Oczywiście właściciele mogą liczyć na to, że za korzystanie z ich gruntów otrzymają odpowiednie odszkodowanie, często wypłacane w ratach miesięcznych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.