Szkolenia dla pracodawców – zatrudnianie cudzoziemców w Polsce

Obecnie na polskim rynku pracy działa wielu cudzoziemców. Sytuacja ta rozpoczęła się wraz z 2004 r. i przyjęciem Polski do Unii Europejskiej. Prawdziwy boom imigracyjny w Polsce nastąpił w ostatnich latach wraz z masowym przyjazdem Ukraińców, których obecnie przebywa w Rzeczpospolitej kilka milionów. W związku z sytuacją na rynku wiele firm szkoleniowych oferuje obecnie szkolenia z przepisów prawa dotyczących warunków zatrudniania cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Warto poczynić jednak kilka uwag, aby każdy wiedział, jakie treści powinno tego rodzaju szkolenie zawierać, by wybrać najlepsze dla siebie.

   
  Obecnie na polskim rynku pracy działa wielu cudzoziemców. Sytuacja ta rozpoczęła się wraz z 2004 r. i przyjęciem Polski do Unii Europejskiej. Prawdziwy boom imigracyjny w Polsce nastąpił w ostatnich latach wraz z masowym przyjazdem Ukraińców, których obecnie przebywa w Rzeczpospolitej kilka milionów.

  W związku z sytuacją na rynku wiele firm szkoleniowych oferuje obecnie szkolenia z przepisów prawa dotyczących warunków zatrudniania cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Warto poczynić jednak kilka uwag, aby każdy wiedział, jakie treści powinno tego rodzaju szkolenie zawierać, by wybrać najlepsze dla siebie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Aspekty prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe zatrudniania cudzoziemców. Praktyczny warsztat. Zapraszamy ZATRUDNIENIE CUDZOZIEMCÓW W POLSCE ORAZ POLAKÓW I CUDZOZIEMCÓW ZA GRANICĄ W 2017 R.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Szkolenie „zatrudnianie cudzoziemców” omawia problematykę warunków wjazdu cudzoziemców na teren RP, z rozróżnieniem na obywateli Unii Europejskiej, którzy objęci są swobodą przepływu osób i pracowników na wspólnym rynku wewnętrznym Unii Europejskiej oraz na obywateli państw trzecich, którzy często poza paszportem musza posiadać również stosowne wizy. Podczas szkolenia wskazywane są też różnice między pobytem stałym, a pobytem czasowym.

  Kolejnym tematem są warunki zatrudniania cudzoziemców w Polsce, podczas których omawia się zagadnienia dotyczące swobody przepływu pracowników na obszarze rynku Unii Europejskiej wraz z procedurą ich zatrudniania. Kolejnym zagadnieniem jest procedura zatrudniania cudzoziemców nieposiadających obywatelstwa UE, a co za tym idzie, nieobjętych swobodnym przepływem pracowników.

  Uwaga zwracana jest też na spis zawodów, w jakich cudzoziemcy nie mają obowiązku uzyskiwania specjalnych zezwoleń na ich wykonywanie, jak również ułatwienia dla cudzoziemców w zakresie uzyskiwania zatrudnienia w pewnych zawodach, w szczególności tych wymagających wysokich kwalifikacji.

  W końcu, kwestią, która z pewnością interesuje pracodawców, czyli tryb wydawania i procedury towarzyszące uzyskaniu zezwolenia na pracę stałą oraz pracę sezonową. Omawiane przy tej okazji są też wszystkie rodzaje zezwoleń obecne w polskim systemie prawnym, rodzaje działalności gospodarczej na rynku polskim oraz procedury związane ze zmianą i przedłużeniem zezwolenia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.