Szkolenia dla pracodawców – zatrudnianie cudzoziemców w Polsce

Obecnie na polskim rynku pracy działa wielu cudzoziemców. Sytuacja ta rozpoczęła się wraz z 2004 r. i przyjęciem Polski do Unii Europejskiej. Prawdziwy boom imigracyjny w Polsce nastąpił w ostatnich latach wraz z masowym przyjazdem Ukraińców, których obecnie przebywa w Rzeczpospolitej kilka milionów. W związku z sytuacją na rynku wiele firm szkoleniowych oferuje obecnie szkolenia z przepisów prawa dotyczących warunków zatrudniania cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Warto poczynić jednak kilka uwag, aby każdy wiedział, jakie treści powinno tego rodzaju szkolenie zawierać, by wybrać najlepsze dla siebie.

 
Obecnie na polskim rynku pracy działa wielu cudzoziemców. Sytuacja ta rozpoczęła się wraz z 2004 r. i przyjęciem Polski do Unii Europejskiej. Prawdziwy boom imigracyjny w Polsce nastąpił w ostatnich latach wraz z masowym przyjazdem Ukraińców, których obecnie przebywa w Rzeczpospolitej kilka milionów.

W związku z sytuacją na rynku wiele firm szkoleniowych oferuje obecnie szkolenia z przepisów prawa dotyczących warunków zatrudniania cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Warto poczynić jednak kilka uwag, aby każdy wiedział, jakie treści powinno tego rodzaju szkolenie zawierać, by wybrać najlepsze dla siebie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aspekty prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe zatrudniania cudzoziemców. Praktyczny warsztat. Zapraszamy ZATRUDNIENIE CUDZOZIEMCÓW W POLSCE ORAZ POLAKÓW I CUDZOZIEMCÓW ZA GRANICĄ W 2017 R.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Szkolenie „zatrudnianie cudzoziemców” omawia problematykę warunków wjazdu cudzoziemców na teren RP, z rozróżnieniem na obywateli Unii Europejskiej, którzy objęci są swobodą przepływu osób i pracowników na wspólnym rynku wewnętrznym Unii Europejskiej oraz na obywateli państw trzecich, którzy często poza paszportem musza posiadać również stosowne wizy. Podczas szkolenia wskazywane są też różnice między pobytem stałym, a pobytem czasowym.

Kolejnym tematem są warunki zatrudniania cudzoziemców w Polsce, podczas których omawia się zagadnienia dotyczące swobody przepływu pracowników na obszarze rynku Unii Europejskiej wraz z procedurą ich zatrudniania. Kolejnym zagadnieniem jest procedura zatrudniania cudzoziemców nieposiadających obywatelstwa UE, a co za tym idzie, nieobjętych swobodnym przepływem pracowników.

Uwaga zwracana jest też na spis zawodów, w jakich cudzoziemcy nie mają obowiązku uzyskiwania specjalnych zezwoleń na ich wykonywanie, jak również ułatwienia dla cudzoziemców w zakresie uzyskiwania zatrudnienia w pewnych zawodach, w szczególności tych wymagających wysokich kwalifikacji.

W końcu, kwestią, która z pewnością interesuje pracodawców, czyli tryb wydawania i procedury towarzyszące uzyskaniu zezwolenia na pracę stałą oraz pracę sezonową. Omawiane przy tej okazji są też wszystkie rodzaje zezwoleń obecne w polskim systemie prawnym, rodzaje działalności gospodarczej na rynku polskim oraz procedury związane ze zmianą i przedłużeniem zezwolenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.