Szkolenia z negocjacji zakupowych – aspekt psychologiczny

Negocjacje zakupowe to doprawdy piękny eufemizm dla rozmów w uciążliwymi klientami, trudnymi partnerami w biznesie. Jednak dzisiaj warto wiedzieć, że takie trudne rozmowy będą na nas naprawdę czekały coraz częściej. Każdy rozsądny przedsiębiorca zauważył już zapewne, że relacja klient – pracownik, czy relacja firma – pośrednicy naprawdę bardzo się zmienia. Możemy albo usiąść i narzekać, jak trudno jest w tym się odnaleźć, albo też zainwestować w szkolenia z negocjacji zakupowych. Oczywiście drugie rozwiązanie może przynieść naszej firmie naprawdę znaczne zyski.

 

Negocjacje zakupowe to doprawdy piękny eufemizm dla rozmów w uciążliwymi klientami, trudnymi partnerami w biznesie. Jednak dzisiaj warto wiedzieć, że takie trudne rozmowy będą na nas naprawdę czekały coraz częściej.

Każdy rozsądny przedsiębiorca zauważył już zapewne, że relacja klient - pracownik, czy relacja firma - pośrednicy naprawdę bardzo się zmienia. Możemy albo usiąść i narzekać, jak trudno jest w tym się odnaleźć, albo też zainwestować w szkolenia z negocjacji zakupowych. Oczywiście drugie rozwiązanie może przynieść naszej firmie naprawdę znaczne zyski.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Konwencja CMR i Prawo przewozowe

Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

Szkolenia z negocjacji zakupowych - podstawowe informacje

Czy takie szkolenia są dobre? Otóż to zależy. Niestety obecnie pojawia się wiele firm, które takie szkolenia organizują dla własnych korzyści finansowych albo dla świętego spokoju i papierka dla pracodawcy, który musi jakoś udowodnić, ze puścił pracownika na szkolenia. I choć tego typu rozwiązanie wyda się zapewne tańsze, to naprawdę nie ma sensu inwestować w usługi kiepskiej firmy zajmującej się szkoleniami.

Z takiego szkolenia bowiem nic nie wyniesiemy, a przecież wiadomości do przekazania w tym zakresie, wiedzy i doświadczenia może być naprawdę dużo! Wybierzmy zatem kurs, na którym mamy pewność, że nauczymy się negocjacji z klientami.

Aspekt psychologiczny szkoleń z negocjacji zakupowych

Teraz powiedzmy kilka słów o tym, jak w zasadzie wyglądają takie negocjacje zakupowe. Czym się tam zajmujemy? Otóż ważna jest przede wszystkim psychologia. A zatem na pewno uczymy się różnych technik negocjacji, przydatnych nie tylko podczas rozmów z klientami, ale i w codziennym życiu.

Ponadto prowadzący szkolenie pokazują nam, jak rozpoznać poszczególne typy klientów - jak ocenić ich stan finansowy, jak dostosować do nich najlepszą ofertę, jakimi argumentami się posługiwać. Ważne jest także to, aby poznać podstawowe zasady socjologii, które pozwolą nam wiedzieć, jak działa człowiek, jak wybrać grupę społeczną, która będzie naszymi docelowymi klientami, jakie cechy ma taka grupa społeczna itd...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.