Szkolenia z zamówień publicznych

Zamówienia publiczne, to sposób na zawieranie umów pomiędzy podmiotami państwowymi (publicznymi), a wykonawcami w postaci prywatnych firm.

   
  Zamówienia publiczne, to sposób na zawieranie umów pomiędzy podmiotami państwowymi (publicznymi), a wykonawcami w postaci prywatnych firm. Zapewniają one korzystne warunki dla obu stron, a to wszystko za sprawą różnych opcji umów jakie można zawrzeć pomiędzy obiema stronami. Wyróżniamy tutaj łącznie 8 trybów zamówień publicznych, z czego do najciekawszego należą m. in. tzw. dialog konkurencyjny.
   
  Opiera się ona zjawisku, w którym to zleceniodawca w pierwszej kolejności po publicznego zamówienia, spotyka się z kandydatami w celu przeprowadzenia z nimi rozmów, a dopiero po nich zaprasza do składania oferty.

  Innym rozwiązaniem są negocjacje bez ogłoszenia, w których to nie dochodzi do publicznego ogłoszenia poszukiwania ofert przez zleceniodawców, zaś zleceniodawca kontaktuje się z wybranymi firmami i ustala samodzielnie oferty.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

  Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Ponadto mamy także do wyboru zamówienie z wolnej ręki, będące przedłużeniem formy określonej jako negocjacje bez ogłoszenia, w której to zleceniodawca podejmuje współprace tylko z jednym wybranym wykonawcą.

  Ponadto mamy do dyspozycji zapytanie o cenę, będące trybem zamówienia publicznego składającego się na czynność jaką jest wysłanie do wybranych wykonawców zapytania o cenę danej usługi i dopiero na jej podstawie formułowana jest oferta handlowa do wybranego przedsiębiorcy.
   
  Ta forma jest bardzo korzystna dla zleceniodawcy, gdyż cena z góry jest ustalona, a całe negocjacje opierają się o warunki wykonania zlecenia. Ostatnia grupą zleceń jest licytacja elektroniczna.

  Jako, że obecne czasy doprowadziły do ogromnego rozwoju cyfryzacji i internetu, nawet forma zamówień publicznych skupiająca się na wykorzystaniu platformy online, która automatycznie przypisuje ich oferty do danego zlecenia.

  Owa forma jest bardzo korzystna dla obu stron, gdyż znacznie ułatwia pracę. Z drugiej zaś strony może być ryzykowana i łatwo popełnić błąd, jeśli dokładnie się czegoś nie przeczyta. Niemniej jednak mając ją do dyspozycji warto się nad nią zastanowić (dla swojej wygody).

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.