Szkolenia z zamówień publicznych

Zamówienia publiczne, to sposób na zawieranie umów pomiędzy podmiotami państwowymi (publicznymi), a wykonawcami w postaci prywatnych firm.

19 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenia z zamówień publicznych
 
Zamówienia publiczne, to sposób na zawieranie umów pomiędzy podmiotami państwowymi (publicznymi), a wykonawcami w postaci prywatnych firm. Zapewniają one korzystne warunki dla obu stron, a to wszystko za sprawą różnych opcji umów jakie można zawrzeć pomiędzy obiema stronami. Wyróżniamy tutaj łącznie 8 trybów zamówień publicznych, z czego do najciekawszego należą m. in. tzw. dialog konkurencyjny.
 
Opiera się ona zjawisku, w którym to zleceniodawca w pierwszej kolejności po publicznego zamówienia, spotyka się z kandydatami w celu przeprowadzenia z nimi rozmów, a dopiero po nich zaprasza do składania oferty.

Innym rozwiązaniem są negocjacje bez ogłoszenia, w których to nie dochodzi do publicznego ogłoszenia poszukiwania ofert przez zleceniodawców, zaś zleceniodawca kontaktuje się z wybranymi firmami i ustala samodzielnie oferty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Ponadto mamy także do wyboru zamówienie z wolnej ręki, będące przedłużeniem formy określonej jako negocjacje bez ogłoszenia, w której to zleceniodawca podejmuje współprace tylko z jednym wybranym wykonawcą.

Ponadto mamy do dyspozycji zapytanie o cenę, będące trybem zamówienia publicznego składającego się na czynność jaką jest wysłanie do wybranych wykonawców zapytania o cenę danej usługi i dopiero na jej podstawie formułowana jest oferta handlowa do wybranego przedsiębiorcy.
 
Ta forma jest bardzo korzystna dla zleceniodawcy, gdyż cena z góry jest ustalona, a całe negocjacje opierają się o warunki wykonania zlecenia. Ostatnia grupą zleceń jest licytacja elektroniczna.

Jako, że obecne czasy doprowadziły do ogromnego rozwoju cyfryzacji i internetu, nawet forma zamówień publicznych skupiająca się na wykorzystaniu platformy online, która automatycznie przypisuje ich oferty do danego zlecenia.

Owa forma jest bardzo korzystna dla obu stron, gdyż znacznie ułatwia pracę. Z drugiej zaś strony może być ryzykowana i łatwo popełnić błąd, jeśli dokładnie się czegoś nie przeczyta. Niemniej jednak mając ją do dyspozycji warto się nad nią zastanowić (dla swojej wygody).

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.