Szkolenie zarządzanie ryzykiem

Z pojęciem jakim jest zarządzanie ryzykiem, które określane jest jako skoordynowane działanie, mające za cel kierowanie i nadzorowanie organizacji, w stosunku do sytuacji ryzykownych, jest pewien proces. Owy proces mający taką samą nazwę (proces zarządzania ryzykiem), jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, jak i podejmowania korzystnych decyzji w sytuacjach stresowych. Obejmuje on rożnego rodzaju procedury oraz praktyki zachowania, mające w swoim zakresie komunikację, konsultację oraz różnego rodzaju działania nawiązujące do przeciwdziałania ryzyka. 

18 lipca 2018
zdjęcie - Szkolenie zarządzanie ryzykiem
 
Z pojęciem jakim jest zarządzanie ryzykiem, które określane jest jako skoordynowane działanie, mające za cel kierowanie i nadzorowanie organizacji, w stosunku do sytuacji ryzykownych, jest pewien proces. Owy proces mający taką samą nazwę (proces zarządzania ryzykiem), jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, jak i podejmowania korzystnych decyzji w sytuacjach stresowych.

Obejmuje on rożnego rodzaju procedury oraz praktyki zachowania, mające w swoim zakresie komunikację, konsultację oraz różnego rodzaju działania nawiązujące do przeciwdziałania ryzyka.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Całość określana jest przez normę ISO 31000 z 2009 roku, oraz jej polski odpowiedni z 2012 roku. Wykrystalizowały się także różne rodzaje ryzyka, które są klasyfikowane, oraz definiowane w róży sposób. Można tą drogą wyróżnić m. in. tzw. ryzyko specyficzne, które to jest bardzo ściśle związane z obszarem na jakim działa dane przedsiębiorstwo. Mowa tutaj o elementach na jakie przedsiębiorstwo może mieć wpływ, oraz które może korygować. Drugim zaś odmiennym elementem jest ryzyko systemowe.

W tym przypadku mamy sytuację odwrotną, gdyż to właśnie środowisko jest największym udziałowcem sytuacji ryzykownych. Można tutaj zaliczyć wszelakiego rodzaju sytuacje losowe, oraz rożne działania rynkowe, jakie mogą odbić się na naszej działalności.
 
Takie podejście jest kluczowe jeśli chcemy uchronić się przed obcymi czynnikami. Oczywiście nie możemy im zapobiegać, jednakże możemy je przewidywać, a następnie działać tak by nie doszło do nadmiernego kryzysu. Zarządzanie ryzykiem to znakomita strategia podejmowania działań.

Tworzy się bardzo często różnego rodzaju tabele, które mają ułatwić nam podjęcie decyzji, tak by ponieść jak najmniejsze straty ( i by ryzyko było jak najmniejsze). Rozwiązań jest wiele, więc aby je zapoznać można poszukiwać ich na własną rękę lub też udać się na specjalne szkolenia, które mogą nam w tym pomóc. Obie drogie są korzystne dla nas i przyniosą nam wiele pozytywnych efektów., nie tylko pod kątem finansowym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.