Szkolenia z zakresu stosowania procedur uproszczonych

Stosowanie procedur celnych musi opierać się na dogłębnej i zaktualizowanej wiedzy poszczególnych uczestników całego procesu obrotu towarami. Umiejętność ich praktycznego zastosowania gwarantuje sprawny i płynny handel w celu zaspokojenia popytu.

zdjęcie - (the_title())

Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania


Prawo celne przewiduje pewne uproszczenia, które niezmiernie ułatwiają pracę i uskuteczniają transfer ładunku.

Procedury uproszczone mogą znacznie skrócić czas całego postępowania, jak i zmniejszyć koszty firmowe w zakresie ich realizacji. Prawidłowo skomponowane szkolenie w tym obszarze skupia się przede wszystkim na zaprezentowaniu odpowiednich przepisów wspólnotowych, krajowych, jak i ich odpowiedniej interpretacji.

Całą procedura uproszczona to także znajomość wniosków wymagających uzupełnienia, niezbędnych informacji, które muszą się znaleźć na takim dokumencie, jak i zabezpieczeń oraz rodzajów stosowanych uproszczeń w zależności od sytuacji i towaru.

Szkolenie obrazuje ponadto, w jaki sposób można zrealizować taką procedurę, jak dokonać jej weryfikacji, korekty i zgłoszenia. Wiąże się również z przybliżeniem znaczenia terminu samoobsługi celnej.

Wtajemniczeni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że procedury uproszczone wiążą się z licznymi przywilejami podatkowymi, które przekładają się na rozliczenie podatku VAT w odprawie fiskalnej. Znajomość tegoż postępowania oraz warunków przystąpienia do niego ułatwia pracę całego przedsiębiorstwa logistycznego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasz dział szkoleń prawnych: Szkolenia prawo

i najnowsze tematy w dziale:Na kursie można także zapoznać się z uproszczonym sposobem dokumentowania informacji o pochodzeniu towaru, czyli stosowania procedury in blanco, jak i statusu eksportera upoważnionego.

Szkolenie skupia się również na kwestiach związanych z warunkami stosowania odprawy scentralizowanej oraz z przybliżeniem zasad odprawy towarów, które nie są objęte procedurami uproszczonymi.

Szkolenia z powyższego zakresu bardzo często uwzględniają panel dyskusyjny, na którym porusza się tematykę przykładowych scenariuszy, a także dokonuje się ich analizy w celu praktycznego zastosowania, jak i usystematyzowania zgromadzonej wiedzy.

Szkolenia eksperckie z zakresu nieruchomości, budownictwa, energetyki, logistyki i transportu. Oferujemy kilkadziesiąt szkoleń prowadzonych przez ekspertów i dla ekspertów. Szkolenia opierają się na najnowszych informacjach i zmianach w prawie. Nasi trenerzy to zespół wykwalifikowanych specjalistów. Zobacz szkolenia: Zapraszamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.