Urządzenia przesyłowe – jak wygląda bezpieczne użytkowanie?

Urządzenia przesyłowe, które stanowią podstawę działania sieci energetycznych wymagają zachowania odpowiedniej ostrożności. Tylko wtedy bowiem mogą być użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem i nie będą powodem problemów.

28 stycznia 2020
zdjęcie - Urządzenia przesyłowe – jak wygląda bezpieczne użytkowanie?

Urządzenia przesyłowe - jak wygląda bezpieczne użytkowanie?

Urządzenia przesyłowe, które stanowią podstawę działania sieci energetycznych wymagają zachowania odpowiedniej ostrożności. Tylko wtedy bowiem mogą być użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem i nie będą powodem problemów.

Na pewno nie można zapominać o tym, iż każde urządzenie przesyłowe wymaga tak zwanej strefy ochronnej. Jest to obszar znajdujących się dokoła nich jak również pod nimi, jeśli mowa o liniach napowietrznych.

W tym obszarze nie powinno się przeprowadzać żadnych prac ani tym bardziej budować budynków, przeznaczonych do pobytu w nim ludzi. Ponadto zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa dostęp do tego typu urządzeń powinny mieć tylko odpowiednio wykwalifikowane osoby, posiadające doświadczenie i niezbędną wiedzę.

Kwestie z tym związane reguluje bardzo wiele przepisów, w tym najważniejszy dla branży energetycznej dokument jakim jest ustawa prawo energetyczne. We właściwym jej zrozumieniu oraz interpretacji na pewno pomogą różnorodne szkolenia, dokładnie wyjaśniające nie tylko przepisy, ale również sytuacje, w których mają one zastosowanie.

Takie kursy jak szkolenie dostęp do urządzeń sieciowych umożliwiają nabycie bardzo szczegółowej wiedzy związanej tym, kto i w jakich okolicznościach może przybywać w okolicy konkretnych urządzeń lub zajmować się ich konserwacją.

Zwłaszcza w firmach związanych z energetyka takie informacje są bardzo ważne, nie dziwi więc fakt, że z każdym rokiem coraz więcej firm decyduje się na przeprowadzenie takich kursów dla swoich pracowników.

Tak samo szkolenie prawo energetyczne, omawiające szeroko ustawę prawo energetyczne zalicza się do tych, które cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Gdy chodzi o prawo energetyczne szkolenie bardzo często omawia także wiele innych dokumentów prawnych, takich jak rozporządzenia, które również zawierają regulacje związane z energetyką.

Tak szeroka wiedza na pewno pozwala na lepsze i efektywniejsze wykonywanie obowiązków w pracy. Dla firm które decydują się takie szkolenia zamówić dla swoich pracowników oznacza to zazwyczaj znacznie mniej problemów jak również większe zyski.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.