Ustawa ADR – co po zmianach?

Konieczność wprowadzania zmian wielu przepisów to niemal nieodłączny element naszego życia. Nowe rozwiązania technologiczne i szybki rozwój bardzo często wymuszają wiele zmian, tak samo jak fakt, iż Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Niektóre przepisy zmieniają się co pewien czas, aby dostosowywać się do zmian w życiu codziennym.

zdjęcie - Ustawa ADR – co po zmianach?

Ustawa ADR - co po zmianach?

Konieczność wprowadzania zmian wielu przepisów to niemal nieodłączny element naszego życia. Nowe rozwiązania technologiczne i szybki rozwój bardzo często wymuszają wiele zmian, tak samo jak fakt, iż Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Niektóre przepisy zmieniają się co pewien czas, aby dostosowywać się do zmian w życiu codziennym.

Co nowego w ADR

Ustawa ADR to jeden z tych dokumentów prawnych, który zmienia się co pewien czas. Zmiany w latach 2017-2019 objęły wiele elementów, między innymi w związku z koniecznością dopasowania ich do jednolitych przepisów obowiązujących w UE.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z towarami niebezpiecznymi, obowiązkami uczestników przewozu, a także sposobów korzystania z możliwości zwolnień i wyłączeń od przepisów ADR to zapraszamy na szkolenie: PRZEPISY UMOWY ADR 2017.

Na szkolenie zapisują się osoby wyszukujące poniższe frazy w przeglądarkach internetowych:

Nowe nazwy i definicje

Jedną z bardziej widocznych zmian jest przede wszystkim wprowadzenie nowych definicji lub nowe nazewnictwo tych, które już funkcjonowały w ustawie. Odpowiednie dyrektywy unijne bowiem nakazują dostosować przepisy prawne w taki sposób, aby nazewnictwo było jak najbardziej jednolite i nie sprawiało problemów z interpretacją w różnych krajach Unii. Niektóre z definicji, jak na przykład gaz ziemny sprzężony są nowością, wcześniej bowiem nie funkcjonowały w dokumencie, inne zaś, jak przykładowo „załadunek” zostały opisane w inny sposób, nie budzący wątpliwości.

Klasyfikacja towarów po zmianach

W ustawie ADR została zmieniona także klasyfikacja towarów niebezpiecznych. Takie zmiany wprowadzane równocześnie w wielu krajach pozwalają uniknąć problemów związanych z dokumentacją dotyczącą towarów transportowanych na terenie Unii jak również ich klasyfikowania. W związku z tym zmieniło się także bardzo wiele znaczeń, które także zostały ujednolicone zgodnie z wytycznymi UE.

Mowa tutaj między innymi o określeniu nowego typu kontenera czy zmianach w numeracji tabeli. Pewne zmiany objęły także samochody, przeznaczone do przewozu tego typu materiałów. Zgodnie z nowymi przepisami maja one posiadać obowiązkowo wiele rozwiązań, których celem jest zapewnienie przede wszystkim maksymalnego bezpieczeństwa, jak na przykład odpowiednia instalacja czy obowiązek instalacji zwalniacza. Zgodnie z ustawą jednak ma to dotyczyć wyłącznie nowych aut produkowanych po wejściu w życie zmian.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.