Ustawa wodna - czy dalej obowiązuje?
Ustawa wodna to jeden z aktów prawnych, które od bardzo wielu lat obowiązywały w naszym kraju. Uchwalona w roku 1922 przez długi okres czasu regulowała kwestie związane z gospodarowaniem zasobami wodnymi naszego kraju.
Jednakże między innymi ze względu na fakt, że jej zapisy były niezwykle przestarzałe, po wielu zmianach, w 1962 roku nazwa została zmieniona na prawo wodne. W takiej nazwie obowiązuje do dzisiaj.
Ustawa wodna była pierwowzorem, jednakże dynamicznie zmieniające się czasy wymuszały wiele zmian, w związku z czym obecne prawo wodne znacznie się różni od tamtej ustawy. Przede wszystkim bierze pod uwagę zmieniające się czasy jak również stosowanie nowych technologii, również właśnie w dziedzinie zarządzania zasobami wodnymi.
Zmiany z ostatniego czasu są bardzo rozległe, są wynikiem między innymi koniecznością dostosowania przepisów do norm obowiązujących w całej UE. Ujednolicenie ich bowiem pozwala na znacznie lepsze stosowanie prawa w krajach UE jak również przyczynia się do znacznie lepszej współpracy pomiędzy krajami i firmami.
Znajomość odpowiednich przepisów to konieczność dla wielu firm i urzędów, a w szczególności dla zatrudnionych w nich osób. dlatego też szkolenie prawo wodne to jedno z tych, które w ostatnim czasie zalicza się do niezwykle popularnych.
Zainteresowanie tymi kursami jest dlatego tak duże, że zazwyczaj oferują nowe prawo wodne podane w bardzo przystępnej formie. Kursanci nie tylko mają możliwość zapoznania się z planowanymi zmianami, ale również uczą się odpowiedniej interpretacji i tym samym stosowania przepisów.
Nowe prawo wodne to bowiem zmiany, które rozpisane są na wiele lat, i często są ze sobą związane. Odpowiednia wiedza pozwoli na sprawne załatwianie spraw, co dla wielu firm a przede wszystkim urzędów i ich petentów jest bardzo istotne.
Niezwykle często także organizację kursów zamawiają same urzędy lub pracodawcy. Bywa, że zainteresowane są także kursami takimi jak szkolenie służebność przesyłu, ta bowiem także pojawia się w temacie prawa wodnego.