Ustawa wodna – czy dalej obowiązuje?

Ustawa wodna to jeden z aktów prawnych, które od bardzo wielu lat obowiązywały w naszym kraju. Uchwalona w roku 1922 przez długi okres czasu regulowała kwestie związane z gospodarowaniem zasobami wodnymi naszego kraju.

zdjęcie - (the_title())


Ustawa wodna - czy dalej obowiązuje?

Ustawa wodna to jeden z aktów prawnych, które od bardzo wielu lat obowiązywały w naszym kraju. Uchwalona w roku 1922 przez długi okres czasu regulowała kwestie związane z gospodarowaniem zasobami wodnymi naszego kraju.

Jednakże między innymi ze względu na fakt, że jej zapisy były niezwykle przestarzałe, po wielu zmianach, w 1962 roku nazwa została zmieniona na prawo wodne. W takiej nazwie obowiązuje do dzisiaj.

Ustawa wodna była pierwowzorem, jednakże dynamicznie zmieniające się czasy wymuszały wiele zmian, w związku z czym obecne prawo wodne znacznie się różni od tamtej ustawy. Przede wszystkim bierze pod uwagę zmieniające się czasy jak również stosowanie nowych technologii, również właśnie w dziedzinie zarządzania zasobami wodnymi.

Zmiany z ostatniego czasu są bardzo rozległe, są wynikiem między innymi koniecznością dostosowania przepisów do norm obowiązujących w całej UE. Ujednolicenie ich bowiem pozwala na znacznie lepsze stosowanie prawa w krajach UE jak również przyczynia się do znacznie lepszej współpracy pomiędzy krajami i firmami.

Znajomość odpowiednich przepisów to konieczność dla wielu firm i urzędów, a w szczególności dla zatrudnionych w nich osób. dlatego też szkolenie prawo wodne to jedno z tych, które w ostatnim czasie zalicza się do niezwykle popularnych.

Zainteresowanie tymi kursami jest dlatego tak duże, że zazwyczaj oferują nowe prawo wodne podane w bardzo przystępnej formie. Kursanci nie tylko mają możliwość zapoznania się z planowanymi zmianami, ale również uczą się odpowiedniej interpretacji i tym samym stosowania przepisów.

Nowe prawo wodne to bowiem zmiany, które rozpisane są na wiele lat, i często są ze sobą związane. Odpowiednia wiedza pozwoli na sprawne załatwianie spraw, co dla wielu firm a przede wszystkim urzędów i ich petentów jest bardzo istotne.

Niezwykle często także organizację kursów zamawiają same urzędy lub pracodawcy. Bywa, że zainteresowane są także kursami takimi jak szkolenie służebność przesyłu, ta bowiem także pojawia się w temacie prawa wodnego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.