W jakich branżach przydaje się znajomość prawa?

O tym, że nieznajomość prawa szkodzi wiedziano już w starożytności. Każdy obywatel państwa jest zobowiązany do tego, aby zapoznać się z aktualnym stanem prawnym obowiązującym na terytorium na którym przebywa.

zdjęcie - (the_title())


W jakich branżach przydaje się znajomość prawa?

O tym, że nieznajomość prawa szkodzi wiedziano już w starożytności. Każdy obywatel państwa jest zobowiązany do tego, aby zapoznać się z aktualnym stanem prawnym obowiązującym na terytorium na którym przebywa.

Jeżeli ktoś złamie prawo, tylko dlatego że go nie znał, to nie zwalnia go to z odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Generalnie jest tak, że trzeba prawo znać. Jego znajomość przydaje się w życiu codziennym. Jeżeli ktoś myśli o prowadzeniu działalności gospodarczej, to tym bardziej powinien być na bieżąco z aktualnym stanem prawnym.

Warto brać udział w szkoleniach branżowych, bo dzięki temu przyswajanie zmian prawnych staje się prostsze. Dobrym przykładem może być szkolenie prawo energetyczne. W takim szkoleniu udział powinien wziąć każdy, kto pracuje w branży energetycznej.

Kiedy przydaje się znajomość prawa?

Obowiązkowo prawo powinny znać osoby pracujące w urzędach, które wydają różne decyzje energetyczne. Inwestycje liniowe także wymagają doskonałej znajomości obowiązujących przepisów prawnych.

Często problemem jest ustalenie własności terenu przez który ma przebiegać linia przesyłowa. Jeżeli właściciel jest znany, to często nie chce się zgodzić na to, aby przez jego posesję przebiegała linia przesyłowa. Jeżeli chodzi o urządzenia przesyłowe problematyka prawna jest dosyć skomplikowana. Profesjonalne szkolenie może rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące tematyki prawne.

Szkolenie - dlaczego warto?

Udział w szkoleniu to doskonały pomysł dla każdego, kto chce mieć aktualne informacje dotyczące przepisów prawnych w energetyce. Na bieżąco powinni być zarówno pracownicy urzędów jak i właściciele firm zajmujących się przesyłem energii.

Jeżeli ktoś zna prawo, to nie musi korzystać z konsultacji prawnych i może w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy. Szkolenie z prawa energetycznego może odbywać się zarówno w formule otwartej jak i zamkniętej. Na szkolenia otwarte może zapisać się każda chętna osoba. W większości przypadków decyduje kolejność zgłoszeń.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.