W jakich działach przyda się znajomość programu excel?

Pracując jako pracownik biurowy, jesteśmy zmuszeni znać szereg programów i aplikacji. Jedną z nich jest program Excel. Z uwagi na jego złożoność da się do zastosować w różnych działach firmy. Warto zatem pochylić się nad tym i poznać zastosowanie tego narzędzia.

zdjęcie - (the_title())


W jakich działach przyda się znajomość programu excel?

Pracując jako pracownik biurowy, jesteśmy zmuszeni znać szereg programów i aplikacji. Jedną z nich jest program Excel. Z uwagi na jego złożoność da się do zastosować w różnych działach firmy. Warto zatem pochylić się nad tym i poznać zastosowanie tego narzędzia.

Wiele osób starając się o nową pracę w swoim CV, wpisuje jako umiejętność znajomość pakietu MS Office. Często nie idzie za tym faktyczna umiejętność i tym samym narażamy się na podanie nieprawdy. Tym samym nasze szanse na nową pracę spadają do zera. Nie chcąc do tego dopuścić, warto wcześniej zapisać się na szkolenie ms word.

Część stanowisk wymaga jedynie podstawowych umiejętności obsługi Excela. W innych przypadkach koniecznie trzeba wykazać się już bardziej zaawansowanymi umiejętnościami. Przykładem jest wiedza z zakresu VBA w Excelu. Jest to jednak stosunkowo wyspecjalizowana wiedza i tym samym ledwie ułamek ogłoszeń o pracę tego wymaga.

Arkusz kalkulacyjny to program wykorzystywany przede wszystkim przez osoby zajmujące się finansami oraz administracją. Jak już zostało to wspomniane uprzednio, wymagane są tu w zasadzie podstawy. Do tego dochodzą też umiejętności z innych elementów pakietu Microsoft Office.

Mniej korzystają z Excela osoby na stanowiskach kierowniczych, ponieważ najwięcej pracy w tym programie wykonują praktykanci i asystenci. Każdy pracodawca, który usłyszy, że mamy odbyte szkolenie tabele przestawne to uzna to za atut. Wspomniane wcześniej umiejętności z zakresu znajomości VBA jest pożądane głównie w sektorze bankowym. Tam też jest to jedna z kluczowych umiejętności. Z innych zawodów działach, które stosują Excela, warto wyróżnić dział HR, kadry oraz dział sprzedaży.

Jak wybrać szkolenie excel zaawansowany?

Dobrze wybrany kurs Excela ma za zadanie nauczyć nas w łatwy sposób tworzyć wykresy, tak, aby nie trzeba było później ich samemu modyfikować. Po skończonym kursie Excela bardzo łatwo możemy prowadzić biznes. Jednocześnie program oferuje o wiele więcej możliwości niż tylko kreowanie tabel.

Na szczęście dobrze przygotowane szkolenie daje taką możliwość. Szukając szkoleń tego typu wybierać je z polecenia lub też po zapoznaniu się z opiniami dotychczasowych kursantów. Nie ma sensu zwracać aż tak dużej uwagi na koszt, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków jest to inwestycja w naszą karierę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.