W jakich działach w firmie przyda się znajomość excela?

Komputer to niezwykle praktyczne urządzenie ułatwiające wykonywanie wielu zadań. Za sprawą korzystania z różnego typu oprogramowania jego zastosowanie wzrasta. Jednym z popularniejszych programów, który ma szerokie zastosowanie, jest pakiet biurowy.

zdjęcie - (the_title())


W jakich działach w firmie przyda się znajomość excela?

Komputer to niezwykle praktyczne urządzenie ułatwiające wykonywanie wielu zadań. Za sprawą korzystania z różnego typu oprogramowania jego zastosowanie wzrasta. Jednym z popularniejszych programów, który ma szerokie zastosowanie, jest pakiet biurowy.

Na pakiet biurowy składa się kilka mniejszych narzędzi i jednym z nich jest program Excel, który jest nieodzowny wszędzie tam, gdzie gromadzi się i przetwarza dane.

Z uwagi na szeroką gamę funkcjonalności Excel to bardzo cenione narzędzie. Tym samym niech nikogo nie dziwi jego popularność. Program ten po prostu wiele potrafi! Udając się na rozmaite szkolenia excel, możemy dowiedzieć się, że jest to narzędzie do wprowadzania i sortowania danych.

Do tego jest również możliwość sporządzania wykresów i innych zestawień. Program ma też możliwość kreacji nawet sporych rozmiarów baz danych, które następnie można udostępniać dalej i pracować na nich. Co więcej, mając opanowanego Excela, oszczędzamy czas i podnosimy wydajność pracy. Trudno zatem się dziwić, że w jednej firmie można bez najmniejszych przeszkód wykorzystać ten program na wielu stanowiskach w różnych działach firmy.

Umiejętność obsługi programu Excel jest nieodzowny w takich sektorach przedsiębiorstwa jak:

  • księgowość,
  • excel w HR,
  • obsługa biura,
  • analityka,
  • sprzedaż,
  • dyrektor finansowy.

To zaledwie kilka podstawowych przykładów, a już pokazują one jasno niemal nieograniczone możliwości programu. Mając zatem na uwadze dobro swoje i firmy powinno się rozwijać w tym kierunku. Nasza kariera dzięki zaawansowanej obsłudze Excela musi wystrzelić w górę! Jeśli jednak czujemy, że nie posiadamy jeszcze wystarczających umiejętności w tej materii, to koniecznie trzeba skorzystać ze specjalnych kursów.

Na rynku są różne szkolenia excel w formie stacjonarnej lub szkolenia online. Do tego jest również mnóstwo materiałów pomocowych. Tym samym każdy ma szansę opanować ten program w stopniu co najmniej podstawowym. W przypadku szkoleń dla firm najlepiej skorzystać z opcji stacjonarnej, ponieważ mamy wówczas najłatwiejszy kontakt z prowadzącym. Jest on w stanie nam pomóc od razu w przypadku trudności związanych przyswojeniem materiału.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.