W jakich zawodach trzeba znać kodeks postępowania administracyjnego?

Znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego przyda się tak naprawdę każdemu obywatelowi i to bez względu na to czy zajmuje się on zawodowo administracją. Stroną postępowania administracyjnego może być bowiem każda osoba fizyczna.

zdjęcie - (the_title())


W jakich zawodach trzeba znać kodeks postępowania administracyjnego?

Znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego przyda się tak naprawdę każdemu obywatelowi i to bez względu na to czy zajmuje się on zawodowo administracją. Stroną postępowania administracyjnego może być bowiem każda osoba fizyczna, a więc wszyscy od urodzenia aż do śmierci.

Należy zaznaczyć, że stronami postępowania mogą być również osoby prawne, a przecież mnóstwo osób prowadzi własną działalność gospodarczą. Szczególną znajomością przepisów prawnych powinni jednak poszczycić się pracownicy administracji publicznej.

Każdy, kto myśli o karierze w urzędach, bezwzględnie musi znać przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego. Należy tutaj zaznaczyć, że o ile zwykłemu obywatelowi wystarcza znajomość podstawowych przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, o tyle organy administracji publicznej muszą już wykazywać się bardzo szczegółową znajomością wspomnianego Kodeksu.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to organ jest odpowiedzialny za prawidłowy przebieg postępowania administracyjnego. On musi czuwać nad tym, aby wszystkie przepisy były przestrzegane.

Nie ulega wątpliwości, że może się to okazać trudne, ale na szczęście dzięki odpowiednim szkoleniom i kursom żaden pracownik administracji publicznej nie powinien mieć trudności z przyswojeniem sobie nowych przepisów. Z całą pewnością kpa szkolenie oraz szkolenie użytkowanie wieczyste są świetnymi propozycjami dla każdego zatrudnionego w administracji.

Dobrze byłoby brać udział w kursach prowadzonych przez starannie wykształconych i należycie doświadczonych szkoleniowców. W przeciwnym bowiem razie może okazać się, że szkolenie lub kurs okaże się nieskuteczne. Z całą pewnością przy wyborze profesjonalnej firmy szkoleniowej dobrze byłoby kierować się rozmaitymi kryteriami.

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę opinie klientów o poszczególnych firmach szkoleniowych oraz rekomendacje. Żadna z firm nie będzie z całą pewnością ukrywała swoich kwalifikacji. Nie ma również nic dziwnego w tym, że klient chce sprawdzić kompetencje osoby, która ma poprowadzić szkolenie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.