W jakich zawodach przyda się znajomość programu Excel?

Program Excel kojarzony jest z pracą w księgowości. Jednak nie tylko księgowym znajomość jego jest potrzebna. To program wszechstronny, więc i bardzo popularny. W Excelu wykonuje się różne obliczenia.

zdjęcie - (the_title())


W jakich zawodach przyda się znajomość programu Excel?

Program Excel kojarzony jest z pracą w księgowości. Jednak nie tylko księgowym znajomość jego jest potrzebna. To program wszechstronny, więc i bardzo popularny.

W Excelu wykonuje się różne obliczenia. Można w nim tworzyć tabele, wykresy, bilanse, bazy danych. Wykorzystywany jest do analiz. Taka wszechstronność czyni ten program pomocnym w wielu zawodach. Oto te, w których jest niezbędny.

Excel dla specjalisty HR i dla księgowego

Dla księgowego program Excel to podstawowe narzędzie pracy. Musi znać go bardzo dobrze. Do programu wprowadza się dane liczbowe. Wykonuje się na nim obliczenia oraz tworzy zestawienia i bilanse.

Równie ważny jest Excel w HR, to dział, który określany jest też jako kadry. Program ten pomaga zliczać godziny pracy i wyliczać dni urlopu. Pomaga też pilnować dat badań lekarskich pracowników. Praca jest dzięki niemu łatwiejsza, szybsza i unika się pomyłek oraz przeoczeń.

Sekretarka, asystent i znajomość MS Office

Praca w sekretariacie wymaga przede wszystkim obsługi programu Word. Znajomość Excela też się przydaje np. do tworzenia zestawień. Chcąc pracować jako pracownik sekretariatu, trzeba nauczyć się podstaw tego programu. Asystent czy asystentka to zajęcie wymagające wszechstronności. Znajomość najważniejszych programów MS Office jest niezbędna. Excel należy do tej grupy.

Komu jeszcze potrzebny jest Excel?

Z programu korzystają analitycy finansowi. Muszą go znać równie dobrze, jak i księgowi. Dla nich Excel zaawansowany szkolenie to konieczność. Ważne jest dla takich osób poznanie funkcji pomagających w analizie. Z podobnych powodów program ten potrzebny jest biznesmenowi oraz menadżerowi. Mogą robić wyliczenia, analizy dotyczące np. opłacalności czegoś.

Jeśli jest to praca biurowa albo związana z analizami finansowymi, to Excel jest niezbędny. Różny jest tylko wymagany poziom znajomości tego programu. Przy tego rodzaju zawodach ten program trzeba znać. Może on wspierać pracę i w wielu innych. Przyda się zawsze, kiedy trzeba robić jakiekolwiek zestawienia i wyliczenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.