Warunki zatrudnienia cudzoziemców

Obecnie w polskich firmach pracuje coraz więcej obcokrajowców nie tylko z Europy, ale także z innych kontynentów. Jednak, aby obcokrajowiec mógł pracować legalnie należy spełnić określone wymagania formalne. Nie jest to wcale takie proste, a wręcz przeciwnie. Ewentualne pomyłki, czy nie spełnienie obowiązkowych wymagań może wiązać się z karami finansowymi.

   
  Obecnie w polskich firmach pracuje coraz więcej obcokrajowców nie tylko z Europy, ale także z innych kontynentów. Jednak, aby obcokrajowiec mógł pracować legalnie należy spełnić określone wymagania formalne. Nie jest to wcale takie proste, a wręcz przeciwnie. Ewentualne pomyłki, czy nie spełnienie obowiązkowych wymagań może wiązać się z karami finansowymi.

  Najważniejsze jest zezwolenie

  Aby osoba, która nie posiada polskiego obywatelstwa mogła pracować na terenie Polski koniecznie musi posiadać zgodę. Tutaj należy wystąpić o pozwolenie do wojewody. Na samym początku należy zauważyć, że pierwszeństwo w podjęciu określonej pracy mają obywatele Polski, zatem zgoda na pracę zależna będzie od tego, czy nie ma innych chętnych do podjęcia zatrudnienia. Sprawdza się rejestry bezrobotnych, które dostępne są w urzędzie pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce Szkolenie porusza aspekty prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe. Zapraszamy!

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Jeżeli braki kadrowe występują zgoda zostanie udzielona. Jest jeszcze jeden warunek, otóż pracodawca musi zapewnić wynagrodzenie, takie samo jakie miałby Polak pracujący na danym stanowisku.

  Na jaki czas zostaje wydane pozwolenie na pracę w Polsce?

  Długość zależy od stanowiska i rodzaju zatrudnienia. W przypadku delegacji pozwolenie na pracę występuje tylko i wyłącznie na okres owej delegacji. Z kolei w innym wypadku pozwolenie udzielane jest na okres do 3 lat. Oczywiście z możliwością przedłużenia w razie konieczności.

  Tryb uproszczony- co to takiego?

  Jak wiadomo załatwianie formalności jest czasochłonne. Jest możliwość skorzystania z trybu uproszczonego. Jednak wszystko zależy od rodzaju pracy. Tylko niektóre stanowiska, gdzie występuje największe zapotrzebowanie objęte są trybem uproszczonym, który nie wymaga składania wniosków do starosty.

  Zatrudnianie cudzoziemców- szkolenie ma znaczenie

  Warto tutaj zauważyć, że formalności jest wiele i są one bardzo skomplikowane zatem każdy pracodawca, który chce zatrudnić cudzoziemca powinien ukończyć specjalne szkolenie. Odbywa się ono w wielu miastach, dzięki temu łatwo można poradzić sobie z wszelkimi formalnościami i nie popełniać pomyłek.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.