Wielki przemysł, mały pacjent

Produkcja leków dawno już przestała być swego rodzaju misją, a stała się biznesem. Dlatego też nie jest żadną tajemnicą, że firmy zajmujące się tego rodzaju działalnością są ukierunkowane przede wszystkim na zysk.

Gamma - Wielki przemysł, mały pacjent

 

Wielki przemysł, mały pacjent


Produkcja leków dawno już przestała być swego rodzaju misją, a stała się biznesem. Dlatego też nie jest żadną tajemnicą, że firmy zajmujące się tego rodzaju działalnością są ukierunkowane przede wszystkim na zysk.

Warto przy tym zwrócić uwagę także na to, że korporacje medyczne są instytucjami, które mogą liczyć na stały i ogromny dochód. Wszak wszyscy chorujemy i potrzebujemy leków.

Przemysł, zysk, człowiek.

W przypadku wielkich firm farmaceutycznych kwestia osiągania zysku, sposobu wypracowywania dochodu bywa często wyjątkowo dyskusyjna. Jeszcze do niedawna można było mieć złudzenia, że firmy, które zarabiają na naszym zdrowiu mogą w swojej praktyce stosować się do etycznych i moralnych zasad.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOLENIA DLA FIRM FARMACEUTYCZNYCH


Oferujemy wysoki standard prowadzonych szkoleń farmaceutycznych oraz wysoki poziom merytoryczny. Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym. 

Dotychczas zaufało nam już kilkadziesiąt firm z branży farmaceutycznej!

Poznaj nasze szkolenia:

Tymczasem, jak pokazuje szereg przypadków z ostatnich lat firmy nie tylko unikają stosowania się do tychże reguł, ale także potrafią wychodzić daleko poza grę fair.

Warto przy tym wskazać na te przypadki, kiedy badania prowadzone w szczególnym kierunku zostały zmanipulowane, by wskazywać na skuteczność danego leku.

Trzeba zatem mieć na uwadze, że działania koncernów farmaceutycznych mogą mieć pewne skazy, które nie pozwalają na przyjmowania przedstawianych przez nich informacji za wiarygodne.

Nie ulega jednak wątpliwości, że wielkie firmy posiadają środki, które mogą zostać wykorzystane w celu osiągania jeszcze większych zysków.

Widać to szczególnie tak, gdzie rynek otwiera się na nowe firmy, który skutecznie eliminują drobne przedsiębiorstwa.

Także szkolenia przemysł farmaceutyczny stara się wykorzystać do przekonania do swoich produktów, jak największej ilości lekarzy i środowiska medycznego. Wystarczy spojrzeć na półki aptek, by zobaczyć jak znikają z nich nasze polskie leki ziołowe, a pojawiają się suplementy i medykamenty zachodnich koncernów.

Wypychanie z rynku starych podmiotów przez wielki przemysł powoduje powstawanie monopoli, które w ostatecznym rozrachunku mogą prowadzić do spadku jakości produktów oraz wzrostu cen. Dlatego też dopóki istnieje taka możliwość należy korzystać z leków rodzimych firm.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami

Sprawdź jakie szkolenia online oferujemy:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.