Z czego składa się sprawozdanie finansowe?

Prowadzenie każdej firmy dzisiaj wymaga przekładania pewnych sprawozdań. Ponadto warto je potraktować nie tylko jako konieczność, lecz także jako pomoc w oszacowaniu wartości firmy i jej miejscu na rynku.

zdjęcie - (the_title())


Z czego składa się sprawozdanie finansowe?

Prowadzenie każdej firmy dzisiaj wymaga przekładania pewnych sprawozdań. Ponadto warto je potraktować nie tylko jako konieczność, lecz także jako pomoc w oszacowaniu wartości firmy i jej miejscu na rynku.

Niestety jednak dla wielu osób nie jest to wcale takie proste. Warto bowiem zauważyć, że XXI wiek przyniósł pewną rewolucję - na czele firm nie stoją już finansiści, lecz ludzie z ideami i pomysłami... którzy jednak muszą się trochę poduczyć wiedzy finansowej.

Finanse dla niefinansistów szkolenie - ciekawy pomysł

Warto w tym momencie zrobić pewną dygresję po to, aby wspomnieć o doskonałym szkoleniu, które obecnie zdobywa coraz więcej uczestników. Mowa tu oczywiście o finansach dla niefinansistów. Na takim szkoleniu w prostu, jasny i klarowny sposób tłumaczone są różne pojęcia oraz mechanizmy finansowe rządzące właśnie biznesem.

Co więcej warto odbyć także szkolenie controlling finansowy, które nauczy nas, jak na bieżąco monitorować stan finansowy naszej firmy.

Sprawozdanie finansowe - najważniejsze informacje

Wróćmy jednak teraz do meritum artykułu a mianowicie do sprawozdania finansowego. Co ono powinno zawierać? Jakie informacje powinny obowiązkowo się tam znaleźć? A zatem przede wszystkim sprawozdanie finansowe składa się z bilansu.

Co się wykazuje w bilansie? Otóż mówiąc w skrócie bilans to stan aktywów i pasywów na dzień kończący bieżący i poprzedni rok obrotowy. Następną częścią składową sprawozdania finansowego jest oczywiście rachunek zysków i strat.

Trzeba tu jednakże powiedzieć od razu, że niestety nie jest to najbardziej obiektywna metoda na świecie, bowiem niestety zaliczane są tu wszystkie operacje finansowe, także te o wartości oszacowanej a nie de facto tylko i wyłącznie czyste przepływy pieniężne.

Dalszą część sprawozdania finansowego stanowią różnego rodzaju informacje dodatkowe. Co może być pośród nich zawarte? Chociażby mogą to być podstawowe informacje dotyczące pracowników oraz jednostki czy też proponowany podział zysku lub pokrycia straty.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.