Zarządzanie czasem pracy w firmie

Dla każdego przedsiębiorcy jednym z priorytetów jest zorganizowanie efektywnego czasu pracy w swoim przedsiębiorstwie, gdyż jest to jedne z czynników, które mogą być decydujące o tym, czy dany przedsiębiorca odniesie sukces rynkowy czy może poniesie porażkę (np. poprzez niewykonanie pewnych powierzonych mu zadań ze względu na złe ulokowanie ich w czasie). 

 
Dla każdego przedsiębiorcy jednym z priorytetów jest zorganizowanie efektywnego czasu pracy w swoim przedsiębiorstwie, gdyż jest to jedne z czynników, które mogą być decydujące o tym, czy dany przedsiębiorca odniesie sukces rynkowy czy może poniesie porażkę (np. poprzez niewykonanie pewnych powierzonych mu zadań ze względu na złe ulokowanie ich w czasie).

To właśnie dzięki bardzo cennej umiejętności właściwej organizacji czasu pracy w przedsiębiorstwie, można znacznie skuteczniej budować działania zmierzające do usprawnienia działania firmy, pozyskiwania oszczędności, redukcji zbędnych kosztów a w efekcie doprowadzić do zwiększenia sprzedaży firmowych produktów czy usług.

Aby jednak zarządzanie czasem na każdym firmowym szczeblu było skutecznie, konieczne jest przeszkolenie z tego zakresu wszystkich pracowników, niezależnie od zajmowanego stanowiska oraz działu w jakim pracują. Dla sukcesu firmy najważniejsze jest, aby jej pracownicy doskonale rozumieli wszystkie założenia firmy i konsekwentnie dążyli do ich realizacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Warsztaty, podczas których istnieje możliwość do analizy grafiku czasu pracy w 4-brygadówce realnie funkcjonującego w Twojej firmie. Zapraszamy: Planowanie i rozliczanie czasu pracy

Uczestnicy szkolenia interesują się również:

Aby jednak zarządzanie czasem odniosło oczekiwany efekt, koniecznie musi zostać zrealizowany następujący plan:
  • określenie celu/ celów, które mają zostać zrealizowane (z podziałem ich na te mniej i bardziej istotne),
  • planowanie działań, które szybko i skutecznie pozwolą osiągnąć wyznaczone cele,
  • realizację wszystkich założonych celów poczynając od tych najbardziej istotnych,
  • systematyczna poprawa efektywności osiąganych wyników.
 
W zasadzie można wyróżnić dwie główne metody zarządzania czasem pracy w firmie. Oto one:
  • metoda ABC polega na klasyfikacji zadań na mniej lub bardziej ważne. W praktyce wygląda to tak, że na dzień pracy planowane są zawsze w pierwszej kolejności najważniejsze do wykonania zadania;
  • metoda matrycy priorytetów to model dzielący zadania na cztery grupy. Pierwsza to zadania pilne i ważne, druga to zadania ważne, ale nie pilne. Trzecia grupa to zadania pilne, ale nieważne, natomiast czwarta to zadania nieważne i nie pilne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.