Zarządzanie czasem pracy w firmie

Dla każdego przedsiębiorcy jednym z priorytetów jest zorganizowanie efektywnego czasu pracy w swoim przedsiębiorstwie, gdyż jest to jedne z czynników, które mogą być decydujące o tym, czy dany przedsiębiorca odniesie sukces rynkowy czy może poniesie porażkę (np. poprzez niewykonanie pewnych powierzonych mu zadań ze względu na złe ulokowanie ich w czasie). 

   
  Dla każdego przedsiębiorcy jednym z priorytetów jest zorganizowanie efektywnego czasu pracy w swoim przedsiębiorstwie, gdyż jest to jedne z czynników, które mogą być decydujące o tym, czy dany przedsiębiorca odniesie sukces rynkowy czy może poniesie porażkę (np. poprzez niewykonanie pewnych powierzonych mu zadań ze względu na złe ulokowanie ich w czasie).

  To właśnie dzięki bardzo cennej umiejętności właściwej organizacji czasu pracy w przedsiębiorstwie, można znacznie skuteczniej budować działania zmierzające do usprawnienia działania firmy, pozyskiwania oszczędności, redukcji zbędnych kosztów a w efekcie doprowadzić do zwiększenia sprzedaży firmowych produktów czy usług.

  Aby jednak zarządzanie czasem na każdym firmowym szczeblu było skutecznie, konieczne jest przeszkolenie z tego zakresu wszystkich pracowników, niezależnie od zajmowanego stanowiska oraz działu w jakim pracują. Dla sukcesu firmy najważniejsze jest, aby jej pracownicy doskonale rozumieli wszystkie założenia firmy i konsekwentnie dążyli do ich realizacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Warsztaty, podczas których istnieje możliwość do analizy grafiku czasu pracy w 4-brygadówce realnie funkcjonującego w Twojej firmie. Zapraszamy: Planowanie i rozliczanie czasu pracy

  Uczestnicy szkolenia interesują się również:

  Aby jednak zarządzanie czasem odniosło oczekiwany efekt, koniecznie musi zostać zrealizowany następujący plan:
  • określenie celu/ celów, które mają zostać zrealizowane (z podziałem ich na te mniej i bardziej istotne),
  • planowanie działań, które szybko i skutecznie pozwolą osiągnąć wyznaczone cele,
  • realizację wszystkich założonych celów poczynając od tych najbardziej istotnych,
  • systematyczna poprawa efektywności osiąganych wyników.
   
  W zasadzie można wyróżnić dwie główne metody zarządzania czasem pracy w firmie. Oto one:
  • metoda ABC polega na klasyfikacji zadań na mniej lub bardziej ważne. W praktyce wygląda to tak, że na dzień pracy planowane są zawsze w pierwszej kolejności najważniejsze do wykonania zadania;
  • metoda matrycy priorytetów to model dzielący zadania na cztery grupy. Pierwsza to zadania pilne i ważne, druga to zadania ważne, ale nie pilne. Trzecia grupa to zadania pilne, ale nieważne, natomiast czwarta to zadania nieważne i nie pilne.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.