Zmiany w prawie budowlanym

Prawo budowlane to najważniejszy dokument dotyczący aspektu budowania różnego rodzaju budynków na wyznaczonych terenach. Określa ono w jaki sposób należy prowadzić budowę, a także jak ją nadzorować, czy też jakie będą kary za nieprzepisowe wykonywanie poszczególnych prac. Prawo to dotyczy każdego, kto choć w niewielkim stopniu związany jest z branżą budowlaną. Głównym celem tego rozporządzenia, jest ochrona zdrowia publicznego, poprzez ujednolicenie warunków budowy domów oraz budynków mieszkalnych, jak i innych budynków użytkowych. 

21 lipca 2018
zdjęcie - Zmiany w prawie budowlanym
 
Prawo budowlane to najważniejszy dokument dotyczący aspektu budowania różnego rodzaju budynków na wyznaczonych terenach. Określa ono w jaki sposób należy prowadzić budowę, a także jak ją nadzorować, czy też jakie będą kary za nieprzepisowe wykonywanie poszczególnych prac. Prawo to dotyczy każdego, kto choć w niewielkim stopniu związany jest z branżą budowlaną.
 
Głównym celem tego rozporządzenia, jest ochrona zdrowia publicznego, poprzez ujednolicenie warunków budowy domów oraz budynków mieszkalnych, jak i innych budynków użytkowych. Zastanawiając się nad prawem budowlanym dostrzegamy, że w Polsce choć obowiązuje od 1994 roku, to nie obyło się ono bez wprowadzenia różnego rodzaju zmian.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli interesują Cię aktualne zmiany w prawie budowlanym i praktyczne ich konsekwencje, zapraszamy na szkolenie Prawo Budowlane po zmianach

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Aktualnie najnowsze zmiany z 2018 roku, wprowadziły niemałe zamieszanie w owym prawie, dlatego też by zachować odpowiednia jakość stawianych budynków, jak i by nie dopuścić do nałożenia na nas akry za niepoprawne ich wykonanie (niezgodne z prawem), należy być zawsze na bieżąco w z wprowadzanymi zmianami. Istnieje kilka sposobów by tego dokonać.
 
Można np. samodzielnie studiować wiedzę z tego zakresu, dzięki czemu będziemy pewni pozyskiwanych informacji, lub tez można także udać się na różnego rodzaju szkolenia z tej tematyki, na których w sposób teoretyczny, jak i praktyczny zostanie nam przekazana aktualna wiedza z prawa budowlanego. To jaką drogę wybierzemy zależy już tylko od nas, jednakże możliwość szkoleń jest korzystniejsza, w szczególności dla pracowników, których to pracodawcy posyłają na takie szkolenia, w celu zwiększenia ich kwalifikacji.
 
Takie działanie może dać im odpowiednie certyfikaty, które w późniejszym etapie ich życia pozwolą np. na zdobycie awansu, lub też nowej lepiej płatnej pracy. Prawo budowlane jest bardzo ważne z punktu widzenia budowlańców, ale także z punktu widzenia późniejszych użytkowników budynków, choć możliwe, ze druga grupa nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Należy więc pamiętać, ze może przynieść ono korzyści jeżeli wiemy jak dobrze się w nim odnaleźć.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.