Zmiany w prawie budowlanym

Prawo budowlane to najważniejszy dokument dotyczący aspektu budowania różnego rodzaju budynków na wyznaczonych terenach. Określa ono w jaki sposób należy prowadzić budowę, a także jak ją nadzorować, czy też jakie będą kary za nieprzepisowe wykonywanie poszczególnych prac. Prawo to dotyczy każdego, kto choć w niewielkim stopniu związany jest z branżą budowlaną. Głównym celem tego rozporządzenia, jest ochrona zdrowia publicznego, poprzez ujednolicenie warunków budowy domów oraz budynków mieszkalnych, jak i innych budynków użytkowych. 

   
  Prawo budowlane to najważniejszy dokument dotyczący aspektu budowania różnego rodzaju budynków na wyznaczonych terenach. Określa ono w jaki sposób należy prowadzić budowę, a także jak ją nadzorować, czy też jakie będą kary za nieprzepisowe wykonywanie poszczególnych prac. Prawo to dotyczy każdego, kto choć w niewielkim stopniu związany jest z branżą budowlaną.
   
  Głównym celem tego rozporządzenia, jest ochrona zdrowia publicznego, poprzez ujednolicenie warunków budowy domów oraz budynków mieszkalnych, jak i innych budynków użytkowych. Zastanawiając się nad prawem budowlanym dostrzegamy, że w Polsce choć obowiązuje od 1994 roku, to nie obyło się ono bez wprowadzenia różnego rodzaju zmian.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli interesują Cię aktualne zmiany w prawie budowlanym i praktyczne ich konsekwencje, zapraszamy na szkolenie Prawo Budowlane po zmianach

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Aktualnie najnowsze zmiany z 2018 roku, wprowadziły niemałe zamieszanie w owym prawie, dlatego też by zachować odpowiednia jakość stawianych budynków, jak i by nie dopuścić do nałożenia na nas akry za niepoprawne ich wykonanie (niezgodne z prawem), należy być zawsze na bieżąco w z wprowadzanymi zmianami. Istnieje kilka sposobów by tego dokonać.
   
  Można np. samodzielnie studiować wiedzę z tego zakresu, dzięki czemu będziemy pewni pozyskiwanych informacji, lub tez można także udać się na różnego rodzaju szkolenia z tej tematyki, na których w sposób teoretyczny, jak i praktyczny zostanie nam przekazana aktualna wiedza z prawa budowlanego. To jaką drogę wybierzemy zależy już tylko od nas, jednakże możliwość szkoleń jest korzystniejsza, w szczególności dla pracowników, których to pracodawcy posyłają na takie szkolenia, w celu zwiększenia ich kwalifikacji.
   
  Takie działanie może dać im odpowiednie certyfikaty, które w późniejszym etapie ich życia pozwolą np. na zdobycie awansu, lub też nowej lepiej płatnej pracy. Prawo budowlane jest bardzo ważne z punktu widzenia budowlańców, ale także z punktu widzenia późniejszych użytkowników budynków, choć możliwe, ze druga grupa nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Należy więc pamiętać, ze może przynieść ono korzyści jeżeli wiemy jak dobrze się w nim odnaleźć.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.