Kreowanie wizerunku firmy sposobem na jej rozwój

Pozytywny wizerunek firmy jest niezwykle ważny, aby mogła ona odnosić realne sukcesy. Wszystko musi przekładać się na rozwój i wzmocnienie firmy na rynku pełnym konkurencji.

Gamma - Kreowanie wizerunku firmy sposobem na jej rozwój

   

  Pozytywny wizerunek firmy jest niezwykle ważny, aby mogła ona odnosić realne sukcesy. Wszystko musi przekładać się na rozwój i wzmocnienie firmy na rynku pełnym konkurencji. Warto tworzenie wizerunku firmy powierzyć odpowiednim pracownikom z działu marketingowego, którzy dysponują wiedzą oraz doświadczeniem. Już na samym początku powinno wykorzystać się badania focusowe, które pozwolą ocenić przydatność danego produktu oraz usługi. Budowanie pozytywnego wizerunku firmy trzeba rozpocząć od ustalenia i stworzenia konkretnego wizerunku firmy, który ma kojarzyć się z daną usługą. Ważne jest logo, które potencjalni klienci powinni zapamiętać. Nie bez znaczenia jest też hasło reklamowe, powinno ono być chwytliwe. Nie zawsze trzeba dysponować dużymi nakładami finansowymi, aby osiągnąć sukces. Tani internet może być tutaj bardzo pomocny, szczególnie w sytuacji, gdy firma ma trafiać do osób od 18 do 50 roku życia. Świetnie sprawdzi się tworzenie fanpage'u oraz organizowanie rozdań czy konkursów z nagrodami. Dla starszych odbiorców lepiej sprawdzają się klasyczne reklamy, zarówno na bilbordach jak i formie ulotek. Dodatkowe kupony, które mogą być do nich dołączone stanowią na pewno pozytywną gratyfikację.


  Nieodłącznym elementem budowania wizerunku jest także brand book, czyli zbiór zasad, jakimi powinni kierować się pracownicy, by godnie reprezentować swoją firmę. Warto tutaj zainwestować brand book, jeżeli się go nie posiada. Nie bez znaczenia jest także wystrój firmy biur oraz lokalizacja firmy.
  Bardzo często firma zapomina o dawnych klientach, dla których pracowała czy sprzedawała usługi. Klienci, którzy byli zadowoleni z danych usług stanowią świetną reklamę firmy i mogą ją polecać swoim znajomym. Oczywiście warto takich klientów doceniać i oferować im dodatkowe zniżki. Należy także skorzystać z profesjonalnych firm, które wykonują SEO czyli działania związane z pozycjonowaniem. Jeżeli firma już wie do kogo chce kierować swoje usługi oraz produkty warto wtedy także przeszkolić pracowników poprzez seminaria i wykłada, by i oni poprzez swoje działania budowali wizerunek firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.