Co cechuje dobrego managera?

Niektórzy z nas nadal kojarzą lidera lub przywódcę z siłą, bezwzględnością i rygorem, choć teorie o skuteczności takiego postępowania zostały obalone już bardzo dawno temu. Już kilkadziesiąt lat temu zostało stwierdzone to, że osoby zarządzające zespołami ludzi uzyskują znacznie lepsze efekty wtedy, gdy starają się zrozumieć potrzeby swoich podwładnych i połączyć je z celem, który ma osiągnąć cała grupa.

zdjęcie - (the_title())

Innymi słowy - manager, który do wymuszenia posłuszeństwa stosuje agresję, nie traktuje swoich podwładnych z szacunkiem i nie interesuje się ich zdaniem najprawdopodobniej nie osiągnie zbyt wiele i nie będzie cieszył się zaufaniem pracowników, którymi kieruje.

Dobry manager powinien więc przede wszystkim poznać potrzeby i oczekiwania swoich pracowników. Już sam fakt zainteresowania sprawi, że podwładni będą do niego nastawieni pozytywnie, co z pewnością przełoży się na lepsze wyniki pracy.

Jeśli managerowi uda się pogodzić indywidualne oczekiwania z tym, co jest oczekiwane od całego zespołu, z całą pewnością uzyska zaangażowanie pracowników, wzrost ich ambicji i chęci do wykonywania powierzonej im pracy jak najlepiej.

Lider powinien także dbać o dobre relacje pomiędzy członkami zespołu - jeśli osoby tworzące grupę są ze sobą w konflikcie, trudno oczekiwać od nich dobrze wykonywanej pracy lub umiejętności wspólnego zajęcia się zadaniem.

 

Gamma - firma szkoleniowa roku w rankingu Gazety Finansowej. Oferujemy szkolenia menadżerskie i sprzedażowe np:

i inne. Zapoznaj się z nimi. Zapraszamy.

 

Warto motywować pracowników i doceniać ich wkład w osiągane przez firmę sukcesy - osoby, które czują się potrzebne, pracują znacznie bardziej efektywnie, a ich samoocena i ambicja wzrasta.

Ważną cechą lidera jest także dostrzeganie talentów i predyspozycji swoich pracowników i pomaganie im w rozwoju oraz motywowanie.

Dzięki temu członkowie zespołu rozwijają się, pracują z pasją i zaangażowaniem, a swojego managera traktują z szacunkiem i zaufaniem - wiedzą, że są dla niego istotni.

Manager powinien również sam dbać o to, jaki przykład daje swoim pracownikom - jeśli ustala określone zasady to powinny one obowiązywać wszystkich - również jego samego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.