Czy szkolenie może pomóc w kontroli stresu związanego z pracą?

Stres związany z pracą dzisiaj jest coraz bardziej rozpowszechnionym zjawiskiem. Jest to poniekąd konsekwencja zmiany stylu pracy – dzisiaj już rzadko kiedy wiążemy się z jednym stanowiskiem pracy na dłużej.

zdjęcie - (the_title())


Czy szkolenie może pomóc w kontroli stresu związanego z pracą?

Stres związany z pracą dzisiaj jest coraz bardziej rozpowszechnionym zjawiskiem. Jest to poniekąd konsekwencja zmiany stylu pracy - dzisiaj już rzadko kiedy wiążemy się z jednym stanowiskiem pracy na dłużej. Ponadto pojawiła się większa presja czasu, ryzyko zwolnienia, trudności z relacjami międzyludzkimi, nieraz brak oparcia w rodzinach...

Pracownik a stres

Przyczyn stresu w pracy jest naprawdę wiele. Niemniej jednak nie jest to zjawisko pożądane, także i przez szefów. Nadmiernie zestresowany pracownik będzie mniej kreatywny, mniej wydajny. Co jednak z tym począć?

Jako pracodawcy wiemy, że nie możemy obniżyć konkurencji, odpuścić terminów i wykonać wielu innych czynności, które być może i zredukowałyby stres w pracy, niemniej jednak spowodowałyby jednocześnie, że firma nie byłaby już tak znana, a nawet mogłaby zostać zupełnie pokonana przez konkurencję. Warto jednak wiedzieć, że są inne sposoby na zredukowanie poziomu stresu wśród pracowników.

Szkolenie stres w pracy

Nawiązując do pytania zadanego w tytule artykułu, tak jak najbardziej szkolenia mogą nam pomóc kontrolować stres związany z pracą. Można tu nawet wymienić kilka różnych rodzajów szkoleń...

Zarządzanie stresem szkolenie

Mało szefów zdaje sobie sprawę z tego, niemniej jednak mogą oni dość znacząco swoimi działaniami wpływać na poziom stresu w firmie. Przede wszystkim poprzez odpowiedni dobór osób na konkretne stanowiska, wybór partnerów biznesowych oraz zastosowanie różnych form pomocy pracownikom. Na takim szkoleniu dowiemy się, w jaki sposób zachowywać zdrowy, motywujący poziom stresu.

Radzenie sobie ze stresem szkolenie

Drugim bardzo ważnym typem szkolenia jest radzenie sobie ze stresem. Takie szkolenie kierowane jest zarówno do pracowników, jak i do pracodawców. Opiera się ono przede wszystkim na umiejętności rozpoznania u siebie pierwszych oznak stresu, rozwinięciu zdolności radzenia sobie ze stresem głównie poprzez techniki relaksacji oraz relacje nawiązywane z innymi. Takie szkolenie na pewno pomoże każdemu w postrzeganiu wyzwań pracy w XXI wieku jako źródła motywacji a nie stresu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.