Jak budować zaangażowanie pracowników?

Dwudziesty pierwszy wiek to czas, w którym wiedza i posiadane umiejętności są główną wartością w każdej prestiżowej firmie. Pełnią one kluczową rolę w walce o przewagę konkurencyjną na dynamicznie zmieniającym się rynku. O skuteczności każdego pracownika świadczą zawsze jego wyniki.

zdjęcie - (the_title())

 
Jak budować zaangażowanie pracowników?

Dwudziesty pierwszy wiek to czas, w którym wiedza i posiadane umiejętności są główną wartością w każdej prestiżowej firmie. Pełnią one kluczową rolę w walce o przewagę konkurencyjną na dynamicznie zmieniającym się rynku. O skuteczności każdego pracownika świadczą zawsze jego wyniki. Aby je osiągać, oprócz wiedzy i umiejętności istotne jest zaangażowanie oraz motywacja do pracy. Jak budować zaangażowanie pracowników?

Jakie są instrumenty budowania zaangażowania pracowników?

Budowanie zaangażowania pracowników nie jest łatwym zadaniem. Zatem jak budować zaangażowanie pracowników?
Najczęściej to pieniądze są postrzegane jako jedyne efektywne instrumenty budowania zaangażowania pracowników. Otóż faktycznie jeśli człowiek nie ma zapewnionych podstawowych potrzeb związanych z codziennym życiem, wówczas budowanie zaangażowania pracowników może okazać się nieskuteczne.
Niemniej coraz częściej okazuje się, że od pewnego czasu podwyżka wynagrodzenia czy premia przestaje bezpośrednio przekładać się na zaangażowanie pracowników w powierzane mu zadania.

Natomiast na znaczeniu zyskują instrumenty budowania zaangażowania pracowników takie jak:

 • możliwość rozwoju oraz awansu zawodowego,
 • przekonanie, że kadra menedżerska wyższego szczebla ceni pracę podwładnych
 • ciekawe oraz bardzo ambitne zadania powierzane przez bezpośredniego przełożonego
 • innowacyjność firmy w zakresie tworzenia nowych produktów oraz usług

Budowanie zaangażowania pracowników - a rola managera

Wielu przywódców często zastanawia się jak budować zaangażowanie pracowników, aby praca była w pełni satysfakcjonująca oraz przynosiła oczekiwane rezultaty. W tym celu bardzo często przeprowadzane są w poszczególnych firmach anonimowe badania, podczas których osoby aktywne zawodowo chętniej udzielają szczerych odpowiedzi.
W celu zachowania pozytywnych relacji na linii podwładny – przełożony bardzo ważne jest także prowadzenie przez liderów indywidualnych rozmów na temat zadowolenia pracowników z pracy.

Skuteczny i poważany lider powinien zawsze:

 • dokładnie wsłuchać problemów swych podwładnych
 • uczciwie i sprawiedliwie oceniać ich pracę,
 • udzielać pracownikom wsparcia
 • organizować spotkania podczas których będą omawiane ważne sprawy dotyczące pracy
 • umieć szybko i sprawnie rozwiązywać konflikty w zespole pracowniczym
 • zachęcać pracowników do szczerych wypowiedzi
 • zachęcać pracowników do kreatywnego myślenia

Jakie są źródła innowacji?

Innowacja jest skutecznym narzędziem za pomocą którego przedsiębiorcy ze zmiany czynią znakomitą okazję do podjęcia nowej działalności gospodarczej lub do świadczenia innowacyjnych usług. Jakie są znane źródła innowacji?

Poszczególne źródła innowacji obejmują wiele ważnych aspektów, które to w ogromnej mierze warunkują powstanie nowoczesnej wiedzy technicznej. Wyróżnia się następujące źródła innowacji:

 • wewnętrzne - w tym przypadku istotne znaczenie mają czynniki takie jak: nieoczekiwane powodzenie lub niepowodzenie, zdarzenie zewnętrzne, niezgodność między rzeczywistością a wyobrażeniami, poszczególne zmiany w strukturze przedsiębiorstwa i potrzeby wynikające z technologii.
 • zewnętrzne – czyli zmiany w postrzeganiu norm oraz poszczególnych wartości czy nowa wiedza w dziedzinie nauk ścisłych

Motywowanie pracowników szkolenie dla lidera grupy

Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy przyczynia się do tego, że niezbędne jest nabywanie przez pracowników nowych umiejętności. Dużą popularnością cieszy się motywowanie pracowników szkolenie. Posiada ono wiele zalet wśród których można wymienić: nabycie umiejętności motywowania pracowników do pracy oraz poznanie skutecznych metod motywacyjnych.
Motywowanie pracowników szkolenie jest gwarancją wyposażenia szefów w bardzo skuteczne narzędzia zarządzania zespołami, w szczególności z naciskiem na motywowanie pracowników. W czasie takiego kursu każdy manager poznaje dogłębnie metody skutecznego przekazywania komunikatów, uczy się kontroli oraz egzekwowania realizacji zadań poprzez użycie systemu kar i nagród.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.