Jak dbać o prawidłowy przebieg rozmowy?

Odpowiedni przebieg rozmowy to kwestia szczególnie ważna jeśli chodzi o przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych. To na nich pracodawca dowiaduję się podstawowych kwestii związanych z jego przyszłym pracownikiem, może dowiedzieć się jakie ma zainteresowania, jakie są jego cechy.

Gamma - Jak dbać o prawidłowy przebieg rozmowy?


Jak dbać o prawidłowy przebieg rozmowy?

Odpowiedni przebieg rozmowy to kwestia szczególnie ważna jeśli chodzi o przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych. To na nich pracodawca dowiaduję się podstawowych kwestii związanych z jego przyszłym pracownikiem, może dowiedzieć się jakie ma zainteresowania, jakie są jego cechy, jakie ma podejście do pracy oraz co może stanowić o tym że zostanie on naszym pracownikiem.

Bardzo istotne jest przy tym abyśmy pilnowali kilku kwestii które sprawiają, że rozmowa kwalifikacyjna jest przeprowadzona w sposób odpowiedni i przynosi rezultaty w postaci zdobycia wszystkich informacji które interesują pracodawcę.

Podstawą jest dobre przygotowanie do rozmowy, pracodawca powinien dokładnie zapoznać się z CV kandydata, aby wiedzieć które punkty szczególnie go interesują i o który chciałby się dowiedzieć więcej. Dzięki temu uzyska więcej konkretnych informacji a co za tym idzie, będzie wiedział więcej o potencjalnym pracowniku.

Kolejna kwestia to utrzymanie uprzejmej atmosfery podczas spotkania. Osoba rekrutująca pracowników musi również cechować się kulturę osobistą i obiektywnym ocenianiem. Nie powinien on oceniać osób na podstawie tego co zawarło się w ich CV. Bądźmy uprzejmi ale nie za bardzo asertywni. Bardzo często bywa bowiem tak, że kandydat zbywa niewygodne pytania opowiadając na temat innych kwestii czy nie dokańczając myśli.

Komunikacja interpersonalna szkolenie porusza kwestie związane sprecyzowanie oczekiwań jakie ma pracodawca do kandydatów czy poruszania kwestii związanych z zadawaniem pytań problemowych. Mają one za zadanie zmusić kandydata do myślenia i zaproponowania swoich rozwiązań.

Szkolenie komunikacja interpersonalna, jest bardzo ważne dla wszystkich osób które zajmują się, lub planują zajmować się kwestiami związanymi z rekrutowaniem pracowników czy dbanie o wizerunek firmy. Wszystko to będzie gwarantować sukces firmy i jej pracowników.

Szkolenia z komunikacji Warszawa, powinny być jednak przeprowadzane w sposób profesjonalny i przez osoby do tego kompetentne. Na porządku dziennym są bowiem sytuacje w których nieuczciwe firmy próbują wykorzystać innych. oferując szkolenia okrojone i nieprofesjonalne, warto więc uważać by nie dać się oszukać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.