Jak na awans w pracy reagują koledzy?

Marzeniem każdego z nas jest posiadanie dobrze płatnej oraz interesującej nas pracy. Każdy z nas chciałby bowiem otrzymywać wynagrodzenie, dzięki któremu będzie nas stać na godne życie oraz drobne przyjemności. Dlatego też bardzo starannie przeglądamy oferty pracy, chcąc wyszukać wśród nich ofertę pracy, która będzie wydawała nam się atrakcyjna pod każdym względem.

zdjęcie - (the_title())

 
Jak na awans w pracy reagują koledzy?

Marzeniem każdego z nas jest posiadanie dobrze płatnej oraz interesującej nas pracy. Każdy z nas chciałby bowiem otrzymywać wynagrodzenie, dzięki któremu będzie nas stać na godne życie oraz drobne przyjemności. Dlatego też bardzo starannie przeglądamy oferty pracy, chcąc wyszukać wśród nich ofertę pracy, która będzie wydawała nam się atrakcyjna pod każdym względem. Nie da się jednak ukryć, że aby taką zdobyć konieczne jest przedsięwzięcie odpowiednich działań. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie wykształcenie. Najlepiej szkolić się w takim kierunku, który nas interesuje.

Jeżeli nasza praca jest również naszą pasją, szanse na to, że będziemy dobrymi pracownikami znacząco rosną. Jeśli praca nie sprawia nam satysfakcji i nie lubimy jej, możemy być mało wydajni. Kolejną ważną rzeczą jest doświadczenie zawodowe. Warto je zdobywać, gdyż im większe mamy doświadczenie tym większa szansa na to, że ktoś nas zatrudni. Warto mieć na uwadze, że od naszego wykształcenia, doświadczenia i nastawienia do pracy w dużej mierze zależy to czy uda nam się dostać awans. O awansie marzy większość z nas, gdyż wiążą się z nim większe zarobki oraz prestiż. Awans w pracy wiąże się jednak również z mniej przyjemnymi skutkami, jakimi jest chociażby zazdrość kolegów z pracy.

Wiele osób zastanawia się jak koledzy i koleżanki zareagują na ich awans. Nie da się ukryć, że czasami wieloletnie przyjaznie zostają wystawione na próbę, gdy jedno z przyjaciół awansuje na wyższe stanowisko. Nierzadko zdarza się tak, że stajemy się przełożonymi naszych przyjaciół. Może to być problematyczne dla obydwu stron. Kolegom może nie podobać się nasz sposób zarządzania zespołem. Mogą być również zazdrośni o to, że to my otrzymaliśmy awans wewnętrzny, a nie oni. Wiele osób tuż po otrzymaniu awansu wpisuje w wyszukiwarkę hasła takie jak na przykład awans w pracy a koledzy. Chcemy bowiem przygotować się na możliwe reakcje naszych kolegów. Niestety nie zawsze jest to możliwe.

Aby uniknąć nieporozumień w związku z awansem dobrze byłoby gdyby pracownicy brali regularny udział w szkoleniach rozwojowych. Szkolenia dla team leaderów oraz ich podwładnych są tak naprawdę nieodzowne w każdej firmie. Ważne jednak, aby poprowadziła je wykwalifikowana oraz doświadczona firma szkoleniowa. Zanim zatrudnimy jakąś firmę do przeprowadzenia szkolenia warto byłoby przyjrzeć się poszczególnym ofertom. Najkorzystniej rzecz jasna sugerować się opiniami klientów o danej firmie. Dobrze jest jednak przyjrzeć się cenom poszczególnych usług. Awans w pracy szkolenie przyda się zarówno kadrom kierowniczym jak i podwładnym. Uczestnicy takiego szkolenia dowiedzą się, jakie są możliwe reakcje kolegów na awans i będą mogli się na owe reakcje przygotować. Podsumowując wyżej zebrane rozważania, z łatwością można stwierdzić, że awans w pracy zależy od wielu czynników.

O sukcesie firmy przesądza między innymi zaangażowanie w pracę, posiadane wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Wiele osób marzy o awansie i się o niego stara. Nie da się jednak ukryć, że awans to nie tylko wyższe zarobki, ale również odpowiedzialność i masa nowych obowiązków. Jeżeli dostaniemy awans, musimy się również liczyć z tym, że niekoniecznie spodoba się to naszym kolegom i koleżankom z pracy. Nasz awans może wzbudzać w naszych kolegach z pracy zawiść i zazdrość. Koledzy mogą czuć się urażeni, że to nie ich wysiłek został doceniony i nagrodzony. Swoją frustrację mogą przelewać właśnie na nas, choć to nie nasza wina, że ich nie doceniono.

Jeżeli zatem staramy się o awans lub przewidujemy, że go otrzymamy, dobrze byłoby przygotować się na możliwe reakcje kolegów. Jeżeli zaś mamy możliwość uczestnictwa w szkoleniach dzięki którym dowiemy się wiele o awansach, skorzystajmy z okazji. Ważne, aby szkolenie poprowadziła doświadczona i odpowiednio wykwalifikowana osoba. Dzięki takiemu szkoleniu dowiemy się z jakimi rekcjami kolegów możemy się spotkać, gdy dostaniemy awans. Dowiemy się również co robić, gdy spotkamy się z niezbyt przychylnymi komentarzami z ich strony.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.