Jak rozwijać swoje umiejętności menedżerskie?

Nie ulega wątpliwości, że praca na stanowisku kierowniczym jest zazwyczaj dużo lepiej płatna niż praca na stanowisku, które jest komuś podporządkowane.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozwijać swoje umiejętności menedżerskie?

Nie ulega wątpliwości, że praca na stanowisku kierowniczym jest zazwyczaj dużo lepiej płatna niż praca na stanowisku, które jest komuś podporządkowane.

Z całą jednak pewnością dobrze byłoby również zdawać sobie sprawę z tego, że praca na takim stanowisku wiąże się nie tylko z większymi zarobkami i premiami, ale również ze zwiększoną odpowiedzialnością, także dyscyplinarną i finansową.

Osoba zatrudniona na stanowisku kierowniczym powinna również zdawać sobie sprawę z faktu, że jej praca wiąże się nierzadko z bardzo dużym stresem. Z całą pewnością warto również zauważyć, że osoba odpowiedzialna za swoich podwładnych ponosi konsekwencje ich błędów.

Na pewno każdy, kto jest zatrudniony w firmie w charakterze project managera powinien być świadomy tego, że musi stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Nie ulega wątpliwości, że podnosić można je samodzielnie jak i dzięki udziałowi w szkoleniach i kursach.

Samodzielne podnoszenie własnych kwalifikacji może być możliwe na przykład dzięki wnikliwej obserwacji naszych autorytetów. Nie da się również nie dostrzec niezwykle korzystnego wpływu literatury na proces zdobywania wiedzy. Niezmiernie ważne są jednak wspomniane już powyżej szkolenia i kursy.

Szkolenie project manager czy szkolenia biznesowe o zróżnicowanej tematyce, będą świetną propozycją dla osób, które chcą w jakiś sposób podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Szkolenia te pomogą również w zdobyciu wiedzy teroetycznej.

Na pewno warto jest jednak zadbać o to, aby owe szkolenia i kursy poprowadzone zostały przez należycie doświadczonego i odpowiednio wyedukowanego szkoleniowca. Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że najwięcej interesujących ofert szkoleniowych znajdziemy w dużych, prężnie rozwijających się miastach.

Dobrze byłoby mieć na uwadze, że najlepsze będą szkolenia certyfikowane. Certyfikat stanowi bowiem dowód na to, że braliśmy udział w interesującym nas szkoleniu. Certyfikaty mogą się przydać w karierze zawodowej, nawet jeżeli zmienimy zatrudnienie i odejdziemy z jednej do drugiej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.