Jak skutecznie zarządzać działaniami w pracy?

Odpowiednia organizacja pracy to podstawa, aby efektywnie i terminowo wykonywać powierzone nam obowiązki. Wpływ na to jak skutecznie zarządzać działaniami w pracy mają zarówno sami pracownicy, jak i ich przełożeni.

zdjęcie - (the_title())


Jak skutecznie zarządzać działaniami w pracy?

Odpowiednia organizacja pracy to podstawa, aby efektywnie i terminowo wykonywać powierzone nam obowiązki. Wpływ na to jak skutecznie zarządzać działaniami w pracy mają zarówno sami pracownicy, jak i ich przełożeni. To właśnie na kadrze kierowniczej ciąży obowiązek sprawowania nadzoru nad wykonywanymi obowiązkami i pomoc swoich podwładnym w organizacji pracy jeśli pojawią się w tym zakresie jakieś kłopoty.

Pracownicy, którzy wiedzą że mogą liczyć na swojego menadżera są spokojniejsi i czują się bardziej komfortowo. Taka pewność wpływa pozytywnie na ich samopoczucie i ogranicza nadmierny stres, a to pozytywnie wpływa na efektywność pracowników. Każdy dobry szef powinien wiedzieć jak skutecznie zarządzać działaniami swojego zespołu.

Konieczne jest także ciągłe dokształcanie się i aktualizacja wiedzy w tym zakresie. Dlatego hasła takie jako "szkolenie zarządzanie czasem" oraz "szkolenie project manager" powinny co jakiś czas pojawiać się w kalendarzu każdego szefa.

Niezwykle ważne jest tu racjonalna dystrybucja obowiązków. Zadania powinny być delegowane w taki sposób, aby członkowie zespołu byli obciążeni w podobnym stopniu. Nawet najzdolniejszy pracownik, jeśli zostanie przeciążony straci swoją pomysłowość i kreatywność, a dodatkowo będzie czuł się źle traktowany, odbierając taki zasyp obowiązkami jako rodzaj kary lub też przejaw braku sympatii szefa, może też upatrywać się w tym formy mobbingu.

Nie można karać kogoś za to, że jest zdolny tym, że będzie musiał wykonywać więcej pracy. Zarządzając działaniami zespołu warto mieć również na uwadze obowiązujące nas terminy. Musimy delegować zadania z odpowiednim wyprzedzeniem.

Warto wyznaczać ostateczne terminy na chwilę przed tym kiedy występują one faktycznie. Warto mieć chwilę na ocenę pracy swoich podwładnych, zanim przekażemy ją swoim przełożonym lub też zewnętrznym kontrahentom.

Po pierwsze dzięki temu zyskujemy czas na naniesienie ewentualnych poprawek lub też dodanie kolejnych pomysłów, ale także asekurujemy się na wypadek ewentualnych obsunięć czasowych, które mogą się zdarzyć naszym pracownikom. Oprócz tego w ten sposób również sam kierownik zyskuje komfort i pozbawia się niepotrzebnego stresu, który mógłby się źle odbić na jego stosunku wobec pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.