Jak wdrażać innowacje technologiczne w przedsiębiorstwie?

Dawniej firmę i przedsiębiorstwa traktowano jako pewne stałe organizmy. Dzisiaj jednakże wiemy doskonale, że wszystko tutaj podlega cały czas różnym przemianom. W związku z tym trzeba uczynić nasze postrzeganie świata również nieco bardziej elastycznym. Co to w zasadzie jednakże oznacza?

zdjęcie - (the_title())

 
Jak wdrażać innowacje technologiczne w przedsiębiorstwie?

Dawniej firmę i przedsiębiorstwa traktowano jako pewne stałe organizmy. Dzisiaj jednakże wiemy doskonale, że wszystko tutaj podlega cały czas różnym przemianom. W związku z tym trzeba uczynić nasze postrzeganie świata również nieco bardziej elastycznym. Co to w zasadzie jednakże oznacza? Otóż przede wszystkim warto zapoznać się z niektórymi technikami, które umożliwiają wdrożenie nowych technologii w przedsiębiorstwie, pokażą jak na szybko budować naprawdę zgrane zespoły pracownicze, jak planować i organizować czas oraz zadania tak, aby nie wkładać wszystkiego w bardzo sztywne ramy. Poniższy artykuł powie nam zaś w skrócie, jak wprowadzić ducha nowości do swojej firmy.

Innowacje technologiczne w przedsiębiorstwie

Na początek warto jednak w zasadzie odpowiedzieć sobie napytanie -czy na pewno warto i trzeba wdrażać przeróżne innowacje do naszej firmy? Otóż stanowczo i zdecydowanie tak! Przede wszystkim dlatego że to właśnie one umożliwiają nam rozwój oraz wzrost rozpoznawalności marki i pozytywnego zdania o niej. Co więcej takie innowacje oferują nam możliwość zarobienia więcej i szybciej.

Jakie są źródła innowacji? Przeróżne! Dlatego nie wolno nam oszczędzać na konferencjach, szkoleniach, wyjazdach. To są wszystko miejsca, w których dowiemy się o ciekawych rzeczach, które można zmienić, nawiążemy kontakty. Oczywiście jednak nie chodzi też o to, żeby wybierać wszystkie szkolenia jak leci. Należy tego dokonać z uwagą, myśląc o tym, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Należy także stanowczo podkreślić jedną sprawę. Mianowicie innowacje to nie tylko maszyny i nowe przedmioty. To także, a właściwie przede wszystkim, ludzie, pomysły, idee. Dlatego należy także inwestować w budowanie zaangażowania pracowników oraz w pomysłowych ludzi budujących zespół, a także w osoby, które potrafią bez małą od zera stworzyć dobry zespół.

Triber - wyjątkowi ludzie z pomysłem

Kim jest triber? No właśnie - jest to osoba o dość oryginalnych talentach. Przede wszystkim jednak, oceniana jest generalnie rzecz ujmując jako freelancer. Oznacza to, że triber nie pracuje tak de facto w hierarchii struktury firmy. Wręcz przeciwnie pracuje on w dość interesujący sposób wykorzystując szeroką wiedzę i różne techniki. Otóż bowiem triber to osoba zajmująca się szeroko pojętym tworzeniem zespołów na określone zadania. Dajmy na to, że właśnie przykładowo chcemy wprowadzić innowacje technologiczne w firmie pod postacią nowych maszyn. W związku z tym zatrudniamy tribera, którego zadaniem będzie skomponowanie idealnego zespołu. Musi on tak zatrudnić nowe osoby albo zaangażować stałych pracowników, aby zespół wykonał swoje zadania.

Oczywiście nie jest to taka prosta sprawa.

Dlatego też taka osoba musi być prawdziwym wizjonerem. Ponadto musi umieć korzystać z licznych umiejętności i wiedzy - jak stworzyć zespół, jakie są poszczególne role w zespole, kto je powinien pełnić itp. Co więcej jego atutem musi być także budowanie zaangażowania pracowników. Musi on także mieć w sobie pewien pomysł, iskrę coś co sprawi, że dany projekt/zespół naprawdę będą wyjątkowe. Takim człowiekiem - znakomitym triberem jest właśnie Joe Tankersky.

Kim dokładniej jest triber?

Na początek warto jeszcze powiedzieć, skąd w zasadzie się wzięła taka idea tribera, dlaczego jest on właśnie tak przydatny? Otóż właśnie zauważono, że przykładowo mówiąc pewien sposób organizacji pracy jak np. podczas kręcenia filmu daje naprawdę niezwykłe efekty. Tu co chwila coś się zmienia, jedne osoby dochodzą, inne odchodzą, w zasadzie nikt nie zatrudnia pracowników na ściśle określony czas, wszystko skupia się na pewien moment wokół reżysera, wszyscy są zaangażowani a efektem jest film, który daje zyski przez długi czas.

Stwierdzono, że w zasadzie taki styl pracy przecież nie skupia tylko artystów, lecz także techników, biznesmenów, prawników - przecież lista osób pracujących przy filmie jest ogromna! Skoro tak różne sposoby myślenia i zawody dało połączyć się w jedno przez osobę reżysera, to może w firmie może zostać taką osobą triber?

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.