Jak wyznaczać etapy zarządzania projektem?

Project management to zagadnienie, które w biznesowych realiach zyskuje coraz większe znaczenie, bowiem w dużej mierze od niego właśnie zależy powodzenie danej firmy na rynku oraz jej finansowa sytuacja.

15 stycznia 2020
zdjęcie - Jak wyznaczać etapy zarządzania projektem?

Jak wyznaczać etapy zarządzania projektem?

Project management to zagadnienie, które w biznesowych realiach zyskuje coraz większe znaczenie, bowiem w dużej mierze od niego właśnie zależy powodzenie danej firmy na rynku oraz jej finansowa sytuacja. Zanim przejdziemy do dalszych rozważań zastanówmy się więc czym tak naprawdę project management jest.

Zwinne zarządzanie projektami

Project management to nic innego jak zarządzanie projektami, czyli podejmowanie szeregu decyzji mających na celu terminowe ukończenie prac związanych z poszczególnymi projektami. Dawniej podchodzono do tego założenia kompleksowo i całościowo, to znaczy konkretny projekt traktowany był jak jedna, nierozerwalna całość.

O ile podejście takie było skuteczne i z powodzeniem wykorzystywane przy prostych projektach o niskim stopniu skomplikowania, w przypadku bardziej złożonych projektów w znacznym stopniu straciło na swej efektywności.

Obecnie istnieje kilka popularnych modeli zarządzania, które sprawdzają się tam, gdzie tradycyjny model kaskadowy zawodzi. Jednym z najpopularniejszych obecnie podejść jest agile, którego zasady wynikają ze specjalnego manifestu, z którego treścią zapoznać się można za pośrednictwem Internetu.

Model ten nakazuje podział danego projektu na poszczególne etapy i traktowanie każdego z nich jako osobnej, niezależnej całości, co daje większe pole do manewru i wprowadzania istotnych i niezbędnych zmian. Aby nauczyć się tego podejścia warto wybrać się na szkolenie agile.

Project management szkolenia

Kursy z zakresu zarządzania projektami to przede wszystkim niezbędne szkolenia dla kierowników, managerów czy liderów grup projektowych oraz dla wszystkich osób, które przy realizacji projektów pracują.

Udział w nim pozwoli na poznanie wiedzy odnośnie skutecznych metod mających na celu pomoc w ukończeniu wszelkich prac na każdym z etapów realizacji projektu oraz aktualnych światowych trendów w tej dziedzinie. Dzięki niemu praca stanie się nie tylko znacznie bardziej efektywna, ale także znacznie prostsza, a co za tym idzie o wiele przyjemniejsza.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.