Jak zostać HR Business Partnerem?

Dzisiaj na rynku pojawia się wiele bardzo pożądanych stanowisk. Jednym z nich jest HR Business Partner. To stanowisko gwarantujące nam zawsze ciekawą pracę oraz oczywiście – równie ciekawe zarobki. Jak to wygląda w praktyce? Jak przedstawia się HR Business Partner zakres obowiązków? Kiedy potrzebne jest nam HR Business Partner szkolenie? Jak zostać HR Business Partnerem? O tym wszystkim dowiecie się poniżej.

zdjęcie - (the_title())

 
Jak zostać HR Business Partnerem?

Dzisiaj na rynku pojawia się wiele bardzo pożądanych stanowisk. Jednym z nich jest HR Business Partner. To stanowisko gwarantujące nam zawsze ciekawą pracę oraz oczywiście - równie ciekawe zarobki. Jak to wygląda w praktyce? Jak przedstawia się HR Business Partner zakres obowiązków? Kiedy potrzebne jest nam HR Business Partner szkolenie? Jak zostać HR Business Partnerem? O tym wszystkim dowiecie się poniżej.

HR Business Partner zakres obowiązków oraz kto to w ogóle jest?

Na początek warto jednakże rozważyć kwestię tego, kim jest w ogóle taki HR Business Partner. Otóż jest to osoba znajdująca się w firmie niejako nad i pomiędzy. Warto bowiem podkreślić, że nie ma on pod sobą żadnego konkretnego zespołu. Ponadto współpracuje z różnymi kierownikami przeróżnych działów i sektorów oraz z menagerami wyższego stopnia.

Czym zaś się zajmuje taki HR Biznes Partner? Przede wszystkim warto spróbować przetłumaczyć nazwę tego stanowiska na język polski. Wówczas wychodzi nam coś w stylu - partner biznesowy do spraw zarządzania zasobami ludzkimi. Oczywiście jest to bardzo ogólna definicja i trudno powiedzieć, aby wiele nam ona wyjaśniła. Dlatego też warto przytoczyć zadania takiego HR Business Partnera w firmie.

Przede wszystkim zatem zajmuje się on sprawami związanymi z szeroko pojętym HR. Oznacza to, że pomaga on zdecydować, jakich pracowników potrzebuje firma, kto powinien zostać zatrudniony, jak wygląda profil idealnego pracownika. Ponadto pomaga on w przeprowadzeniu procesu rekrutacji a także w adaptacji nowego pracownika oraz... także przy konieczności zwolnienia takiej osoby. Warto także wiedzieć, że zadaniem HR Business Partnera jest również dbanie o feedback.

Co jeszcze należy do jego obowiązków? Otóż HR Business Partner zajmuje się również budową zespołu, oceną pracy poszczególnych zespołów. Musi wiedzieć, jakie są role poszczególnych osób w grupie, jak do danej grupy dopasować styl zarządzania nią, jaka powinna być przestrzeń, organizacja pracy. W końcu to HR Business Partner odpowiada na pytania "Zatrudniłem doskonałych specjalistów, czemu teraz grupa nie funkcjonuje?". HR Business Partner zajmuje się także wyszukiwaniem talentów, organizacją i doborem szkoleń.

To jednak ciągle nie koniec. Otóż bowiem HR Business Partner pracuje także przy negocjacjach oraz rozwiązywaniu konfliktów w firmie. Powinien posiadać zatem umiejętności i zdolności negocjatora a także mediatora.

HR Business Partner jak zostać?

Jak zatem widać - zawód HR Business Partnera stawia przed każdym naprawdę dość ciekawe zadania. Pozostaje zatem pytanie, w jaki sposób stać się HR Business Partnerem?

  1. Studia na HR Business Partner studia biznesowe
    Otóż oczywiście należy zacząć od studiów. Generalnie rzecz ujmując niektóre uczelnie dzisiaj otwierają już kierunki, które mają przygotować do pracy w tym zawodzie. Jednak wiadomo - dawniej takiej możliwości nie było, a przecież starsze osoby jak najbardziej mogą - a nawet powinny z uwagi na doświadczenie - pomyśleć o zawodzie HR Business Partnera. Jakie studia muszą mieć skończone? Możliwości jest sporo. Najbardziej popularne są tu studia z zakresu ekonomii, zarządzania, biznesowe, psychologiczne...
  2. HR Business Partner szkolenie
    Dalej przyda nam się dobre HR Business Partner szkolenie, na którym poznamy podstawy tego zawodu. Co ważne - dzisiaj na rynku znajdziemy naprawdę wiele przeróżnych szkoleń, dlatego też z uwagą wybierzmy te, które są prowadzone przez renomowane ośrodki czy firmy i mają dobrych wykładowców.
  3. Dodatkowe szkolenia
    Jednak nawet dobrej jakości HR Business Partner szkolenie to w zasadzie nie wszystko. Jak bowiem widać - HR Business Partner musi nie tylko zdobyć taki zawód i wiedzieć, co to oznacza być HR Business Partnerem i jakie ma obowiązki. Taka osoba musi również doskonale żonglować różnymi umiejętnościami i kompetencjami miękkimi, jak np. negocjacją oraz posiadać naprawdę szeroką wiedzę np. także z psychologii. Dlatego przydadzą się tu także różne inne dodatkowe szkolenia biznesowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.