Jakie cechy powinien mieć każdy dobry manager?

Czym powinien charakteryzować się każdy dobry menager? To pytanie tak naprawdę zadaje sobie naprawdę wiele osób – począwszy od samych menagerów, po ich pracodawców, pracowników albo też osoby aspirujące do takiego stanowiska.

zdjęcie - (the_title())


Jakie cechy powinien mieć każdy dobry manager?

Czym powinien charakteryzować się każdy dobry menager? To pytanie tak naprawdę zadaje sobie naprawdę wiele osób - począwszy od samych menagerów, po ich pracodawców, pracowników albo też osoby aspirujące do takiego stanowiska. No właśnie - w tym artykule postaramy się pokrótce zdefiniować najważniejsze cechy charakteru każdego dobrego menagera.

Szkolenie project manager - ważny punkt odniesienia

Zanim jeszcze zaczniemy, to warto jednak powiedzieć, że niestety wspomnianych powyżej umiejętności nie osiąga się raczej na studiach czy w innych szkołach. Można je mieć do pewnego stopnia wrodzone, niemniej jednak i tak niestety nie będzie to najwyższy poziom. W związku z tym warto zainwestować w szkolenia biznesowe Warszawa, dzięki którym nauczymy się, jak być naprawdę dobrym menagerem z powołania.

Cechy dobrego menagera

Wracając jednak do kwestii podstawowej, jak prezentują się cechy dobrego menagera? Otóż przede wszystkim powinien on cechować się naprawdę wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi.

W końcu jest to osoba cały czas pracująca z ludźmi i zarządzająca nimi. To jednak nie wszystko - dobry menager powinien również znać się na psychologii - musi być uważnym obserwatorem, dobrze oceniać ludzi. Chodzi o to, aby umiał on dobrze dopasować osobę do danej funkcji w zespole.

Dalej dobry menager powinien również charakteryzować się wysoko rozwiniętą empatią. W innym razie niestety nie będzie potrafił za dobrze zajmować się negocjacjami ani nie będzie umiał przewidzieć nastrojów panujących w grupie.

Czy jeszcze jakieś cechy charakteru powinny cechować dobrego kierownika? Na pewno musi on być stabilny emocjonalnie i nie podający się łatwo nastrojom - takie osoby bowiem zawsze nie są za bardzo wiarygodne. Co więcej musi on także posiadać w sobie pewną stanowczość i siłę woli, dzięki którym łatwo mu będzie zapanować nad grupą ludzi.

Podsumowując istnieje naprawdę wiele cech, którymi powinien charakteryzować się dobry menager - warto zatem zainwestować naprawdę w ich naukę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.