Jakie są tradycyjne i nowoczesne metody zarządzania projektami?

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą swojej zawodowej ścieżki bądź też pragniesz zdobyć umiejętności, które nie tylko wzmocnią twoją pozycję na rynku pracy, ale też ułatwią ci wykonywanie codziennych obowiązków, weź pod uwagę udział w biznesowych szkoleniach.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są tradycyjne i nowoczesne metody zarządzania projektami?

Project management szkolenia

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą swojej zawodowej ścieżki bądź też pragniesz zdobyć umiejętności, które nie tylko wzmocnią twoją pozycję na rynku pracy, ale też ułatwią ci wykonywanie codziennych obowiązków, weź pod uwagę udział w biznesowych szkoleniach.

Jedne z tych, które przynieść mogą największe korzyści to szkolenia z zakresu zarządzania projektami, czyli project managementu. Project management określany jest coraz częściej mianem zawodu przyszłości.

Nie jest to zresztą określenie na wyrost - od tego, czy realizacja poszczególnych projektów biznesowych przebiega w sprawny i skuteczny sposób w dużej mierze zależy powodzenie firmy i jej finansowa sytuacja.

Project management jest też jednym z bardziej prężnie się rozwijających działów, dlatego też niezbędne jest stałe śledzenie światowych trendów i poszerzanie swojej wiedzy. Z zakresu zarządzania projektami dostępne są zarówno szkolenia dla kierowników i liderów grup projektowych, jak i jej członków. Najpopularniejsze obecnie to te związane z agile, np. agile project management szkolenie.

Zwinne zarządzanie

Agile to jedno z najpopularniejszych podejść do zarządzania projektami, z jakimi możemy się obecnie spotkać. Na czym ono polega i co wyróżnia je od podejścia tradycyjnego? Tradycyjne kaskadowe podejście opiera się na założeniu, że każdy projekt jest całością i jako całość powinien być traktowany. Przed rozpoczęciem prac nad jego realizacja ustalany jest plan, którego trzyma się na każdym ich etapie.

Takie podejście, skuteczne w przypadku prostych projektów traci na swej skuteczności wówczas, gdy wykorzystywane jest do pracy nad projektami o wysokim stopniu złożoności. Wówczas lepszym podejściem jest zarządzanie zwinne, czyli agile.

Zgodnie z agile projekt nie jest całością, składają się na niego poszczególne etapy. Prace nad każdym z nich prowadzone są indywidualnie, niezależnie od pozostałych. Na każdy etapie wprowadzane mogą być mniejsze lub większe zmiany. Odgórny plan nie ma kluczowego znaczenia - liczą się przede wszystkim efekty.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.