Na czym polega zarządzanie ludźmi w firmie?

W każdym przedsiębiorstwie potrzebne są osoby do wyznaczania i koordynowania zadań. W zależności od struktury firmy wyznaczać zadania może szef, albo jego zastępcy, którzy jednocześnie są szefami poszczególnych działów.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega zarządzanie ludźmi w firmie?

W każdym przedsiębiorstwie potrzebne są osoby do wyznaczania i koordynowania zadań. W zależności od struktury firmy wyznaczać zadania może szef, albo jego zastępcy, którzy jednocześnie są szefami poszczególnych działów. W każdym projekcie niezbędne jest również wyznaczenie osoby, która będzie swoistym łącznikiem pomiędzy szefostwem, a pracownikami, czyli koordynatora, który ma przeprowadzić dany projekt od A do Z.

Szkolenie zarządzanie ludźmi

Każdy psycholog biznesu przyzna, że zarządzanie zespołem to niełatwa praca, zwłaszcza, że pracownicy posiadają różne predyspozycje, które należy we właściwy sposób wykorzystać. Można wymienić kilka typów, ale dla wykonania zadania ważni są nie tylko wspierający projekt, ale przede wszystkim zadaniowcy, którzy wykonują tzw. "czarną robotę" i przy tym nie wnoszą specjalnych obiekcji wykonując wszystkie zadania według wytycznych i na czas.

Niemniej jednak w zespole powinni pojawić się również sceptycy, którzy są w stanie przedstawić wady projektów, które mogą być jeszcze naprawione w sposób systemowy, zanim zespół zakasze rękawy i przystąpi do wytężonej pracy, aby wykonać zadanie w wyznaczonym terminie.

Poddawanie w wątpliwość metod i technik wykonywania poszczególnych zadań, może pomóc wypracować znacznie skuteczniejsze, zatem takie osoby są pożądane w przedsiębiorstwie, gdyż zmuszają członków zespołu do wprowadzania innowacji i ulepszeń, a to zawsze jest z korzyścią dla rozwoju osobowego, a także rozwoju całego teamu.

Istotne znaczenie ma jednak fakt, by takie osoby nie były destrukcyjne, gdyż ciągłe powątpiewanie w zasadność wykonywania zadań, czy negowanie sposobu w jaki mają być wykonane pożytku nie przyniesie. Zatem potrzebna jest konstruktywna krytyka i burza mózgów prowadząca do rozwiązania problemów.

Spotkania teamu mają ogromne znaczenie

Zespołem można zarządzać w sposób autokratyczny, wyznaczając zadania i oczekując ich wykonania. Jednak nowoczesne przedsiębiorstwa coraz częściej odchodzą od takiego modelu na rzecz burzy mózgów na początku podejmowania danego zadania, a także spotkań kontrolnych, które mają na celu sprawdzenie na jakim etapie jest jego wykonanie i czy mierzalne cele w poszczególnych etapach na jakie zostało podzielone zadanie zostały osiągnięte.

Takie podejście pozwala na bieżąco monitorować tempo prac i wychwytywać w porę błędy, tak by deadline nie był nadmiernie przesunięty, a firma postrzegana była przez klientów i kontrahentów jako rzetelna i solidna.

Zarządzanie zespołem pracowników nie jest zadaniem łatwym. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie szkolenia. Tutaj można wybrać zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane z EFS. Dzięki temu zdobywa się również niezbędną wiedzę i realne umiejętności w zarządzaniu projektami, co pozwoli na osiągnięcie stabilnej sytuacji na rynku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.