Sytuacje trudne

Praca z ludźmi nigdy nie jest w 100% łatwa i przyjemna. Owszem, zdarzają się dni, kiedy wszystko sunie gładko, bywają jednak i takie, kiedy gdzie się człowiek nie odwróci tam napotyka na problem. Jedne są mniejsze, możliwe do rozwiązani jedną rozmową, czy mailem, inne z kolei powodują poważne ryzyko zarówno dla przełożonego jak i całej firmy. 
Gamma - Sytuacje trudne
   
  Praca z ludźmi nigdy nie jest w 100% łatwa i przyjemna. Owszem, zdarzają się dni, kiedy wszystko sunie gładko, bywają jednak i takie, kiedy gdzie się człowiek nie odwróci tam napotyka na problem. Jedne są mniejsze, możliwe do rozwiązani jedną rozmową, czy mailem, inne z kolei powodują poważne ryzyko zarówno dla przełożonego jak i całej firmy.

  Sytuacje trudne
  , jakie mogą się przytrafić w zależności od tego, czy są sprzeczne z polskim prawem karnym, czy tylko moralnym mogą skutkować nie tylko utratą reputacji firmy, często budowanej latami, ale również narazić na postępowanie karne i odpowiednie kary wymierzone przez sąd. Mowa tu między innymi o mobbingu, czy molestowaniu.
   
  Te dwa pojęcia, choć często mylone i używane wymiennie oznaczają jednak dwa zupełnie różne zachowania, choć nie można wykluczyć, że mogą występować razem. Są one o tyle trudniejsze do rozwiązania, że żadna ze stron (ani poszkodowany, ani sprawca) przeważnie nie chcą ujawniać tego faktu.

  Ofiara boi się o swoją pracę, o to, że prześladowca ją zniszczy, wystawi niepochlebną ocenę, rozpuści wśród znajomych opinię, że dany pracownik nie jest godny zaufania, lub zwyczajnie szantażuje ją ujawnieniem np. kompromitujących zdjęć. Boi się ona także, że pracodawca da wiarę słowom sprawcy, a sama mocnych dowodów przeciw niemu nie ma. Samo postępowanie w takich przypadkach, kiedy już zostaną odkryte, powinno być zdecydowane i radykalne.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy można zarządzać swoim stresem? Jak rozwiązywać asertywnie konflikty i budować swoje kompetencje społeczne? Jak walczyć z poczuciem bezradności? Jak rozwijać swoje umiejętności interpersonalne? Zobacz: szkolenie zarządzanie czasem, szkolenie radzenie sobie ze stresem, szkolenia interpersonalne.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

  Tylko wobec sprawcy – ofiara nie może ponieść żadnych konsekwencji, i tak już została wystarczająco skrzywdzona. Oczywiście należy także wdrożyć odpowiednie procedury, by takie sytuacje nie miały więcej miejsca.

  Pracodawca powinien pamiętać, że jeżeli w jego firmie nie ma wprowadzonych odpowiednich procedur, pracownicy (w tym menadżerowie) nie są przeszkolenie w zakresie zapobiegania mobbingowi, bądź działania te nie są skuteczne, może on również zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zaistniałe sytuacje.

  Ponieważ temat jest dość trudny i z uwagi na delikatność w swej naturze warto, by każdy z pracodawców odpowiednio się do tematu przygotował, choćby uczestnicząc w szkoleniach, na których dowie się więcej o zapobieganiu i rozwiązywaniu sytuacji trudnych w organizacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.