Szkolenia unijne są bardzo popularne. To kursy, szkolenia a także pomoc w intensyfikacji zawodowej osób bezrobotnych i pozostających w zagrożeniu bezrobociem na długi okres czasu.
Pomoc mogą uzyskać osoby pozostające bez pracy albo te, które mają zbyt niskie kwalifikacje zawodowe.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Mamy w Gammie doświadczenie we wprowadzaniu trybu pracy zdalnej w organizacjach. Powołaliśmy zespół ekspertów rozwijających i doskonalących zdalne rozwiązania.
Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:
Lista firm organizujących szkolenia lub chcących takie zorganizować bądź skorzystać z kursów znajduje się w BUR jest to Baza Usług Rozwojowych. Taka baza jest skierowana do poszczególnych województw w kraju.
Lista operatorów Bazy Usług Rozwojowych to:
- dolnośląskie
- kujawsko-pomorskie
- lubelskie
- lubuskie
- łódzkie
- małopolskie
- opolskie
- podkarpackie
- podlaskie
- śląskie
- świętokrzyskie
- warmińsko-mazurskie
- wielkopolskie
- zachodniopomorskie
Informacje o szkoleniach organizowanych z funduszy Unii Europejskiej można także znaleźć w agencjach pośrednictwa pracy, urzędach pracy, na licznych stronach internetowych, gdzie firmy i instytucje oferują takie szkolenia w ramach firm dla pracowników lub dla osób indywidualnych.
Każdy sposób jest dobry, by się dokształcić, zdobyć nowy zawód lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.
Proponowane więc są wysokiej jakości szkolenia i kursy (zakończone egzaminami i potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami) w obszarze na przykład tak istotnym i potrzebnym jak umiejętności ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne) czy znajomości języków obcych.
Szkolenia zawodowe dotyczą przede wszystkim takich obszarów jak:
- kwalifikacyjne kursy zawodowe,
- kursy umiejętności zawodowych,
- kształcenie w formach szkolnych osób dorosłych, w tym licea, technika i szkoły policealne dla dorosłych,
- kursy, inne niż wymienione, umożliwiające pozyskanie kwalifikacji zawodowych np. kursy spawania, zawodowe kursy prawa jazdy (kat. C, D),
- możliwość potwierdzenia kwalifikacji uzyskanych w sposób pozaformalny poprzez odpowiednie egzaminy (np. egzamin mistrzowski, czeladniczy).
To wszystko sprawia, że widmo bezrobocia się oddala, a pracowników przybywa.