Szkolenia z rozwoju osobistego pracownika i ich korzyści

Osobisty rozwój każdego człowieka ma istotny wpływ na jego życie i pracę. Osoby zainteresowane własnym rozwojem bez problemu mogą uczestniczyć w szkoleniach, które pozwalają im się rozwijać na wielu płaszczyznach. Co ciekawe, coraz więcej firm regularnie organizuje szkolenia z tego zakresu dla swoich pracowników, uważając to za doskonały pomysł nie tylko na rozwój człowieka, ale również całej firmy.

zdjęcie - (the_title())

 
Szkolenia z rozwoju osobistego pracownika i ich korzyści

Osobisty rozwój każdego człowieka ma istotny wpływ na jego życie i pracę. Osoby zainteresowane własnym rozwojem bez problemu mogą uczestniczyć w szkoleniach, które pozwalają im się rozwijać na wielu płaszczyznach. Co ciekawe, coraz więcej firm regularnie organizuje szkolenia z tego zakresu dla swoich pracowników, uważając to za doskonały pomysł nie tylko na rozwój człowieka, ale również całej firmy.

Co daje rozwój osobisty

Każdy człowiek ma różne cele rozwoju osobistego przykłady można mnożyć, bowiem ile osób, tyle odpowiedzi na to pytanie. Jednakże większość z nich stawia sobie cele związane z rozwojem zawodowym, co pozwala im na uzyskiwanie większych dochodów i co za tym idzie – realizację pozostałych celów. Ponieważ obecnie można zaobserwować bardzo szybki rozwój wielu dziedzin, również rozwój człowieka i cele, jakich oczekuje się od szkoleń z takiej tematyki znacząco się zmieniły. Aby rozwój człowieka czy pracownika był skuteczny, potrzebna jest odpowiednia ewaluacja szkolenia. Obecnie stosowane techniki szkoleń jak również ich tematyka znacznie odbiega od tej, która była prezentowana kilka czy kilkanaście lat temu. Dzięki temu znacznie lepiej dopasowuje się do obecnych czasów jak również do możliwości osób, które w takich szkoleniach uczestniczą.

Co zawierają szkolenia z rozwoju osobistego

Szkolenia z rozwoju osobistego mają niezwykle zróżnicowaną tematykę, często uzależniona jest ona od tego, kto w nich bierze udział. Jeżeli jego realizacje zleca firma, z zamiarem przeprowadzenia kursu dla swoich pracowników bardzo istotną częścią jest przede wszystkim analiza potrzeb szkoleniowych. Nieco inaczej bowiem przeprowadza się je dla osób piastujących stanowiska kierownicze, a nieco inaczej dla pozostałej części załogi. Osoby decyzyjne i na stanowiskach kierowniczych bardzo często maj a za sobą już przynajmniej kilka kursów, często związanych właśnie z tematyką rozwoju osobistego. Dla nich więc należy przygotować kurs niejako wprowadzający ich w kolejne kroki, czyli pokazujący w jaki sposób najlepiej można zrealizować stawiane cele i jakie metody do tego wykorzystać. Osoby, które dopiero zaczynają karierę zawodową, czyli najczęściej osoby młode powinny skorzystać ze szkoleń, które w odpowiedni sposób zobrazują im przede wszystkim to, co daje rozwój osobisty człowieka nie tylko w kontekście życia prywatnego, ale również kariery zawodowej.

Wsparcie dla pracowników

Uczestnictwo w takich szkoleniach to duże wparcie dla pracowników ze strony firmy. Szkolenia realizowane na indywidualne zlecenie bardzo często nawiązują do działalności danej firmy. Kursanci dowiadują się, jak wyznaczać sobie możliwe do zrealizowania cele, jak zaplanować drogę dojścia do celu i przede wszystkim jakie są korzyści płynące z takiego planowania. Rozwój osobisty pracownika daje firmie pewność, że zatrudnione osoby będą dążyły do wyznaczonych celów o wiele bardziej, co przekłada się bezpośrednio na ich pracę. Często bowiem osiągnięcie osobistego celu jest dla pracownika dobrą motywacją do lepszej i wydajniejszej pracy, zwłaszcza gdy mogą liczyć na nagrody pieniężne. To właśnie system motywowania przy pomocy premii stanowi w wielu firmach sposób na wynagradzanie pracowników za odpowiednio wykonaną pracę.

Na indywidualne zlecenie czyli dopasowane

Korzyścią ze szkoleń realizowanych na indywidualne zlecenie jest przede wszystkim ich bardzo dobre dopasowanie do wielu aspektów działalności firmy. Mowa tutaj nie tylko o samej tematyce szkolenia, ale także o czasie trwania szkoleń czy miejscu. Bardzo wiele firm bowiem życzy sobie, aby były one przeprowadzane w ich siedzibie. Jest to ułatwienie dla pracowników, którzy nie muszą tracić czasu na dojazd na kursy. Ponadto dość często szkolenia przeprowadzane są w godzinach pracy, przynajmniej częściowo, co także zdaniem uczestniczących w nich osób jest bardzo korzystne. Dzięki temu bowiem nie tracą czasu prywatnego, który mogą przeznaczyć dla rodziny i bliskich na udział w szkoleniach, jak również nie tracą za ten czas wynagrodzenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.