Teambuilding w małej firmie

Teambuilding, czyli swego rodzaju wyjazdy firmowe, które mają na celu budowanie relacji i umiejętności pracy w grupie kojarzone były z dużymi firmami i międzynarodowymi korporacjami.

zdjęcie - (the_title())


  Jednak coraz częściej z powodzeniem wykorzystywane są również w małych firmach zatrudniających niewielką grupę pracowników. Umiejętność pracy w grupie i wzajemnej współpracy to ważny element prawidłowego funkcjonowania każdej firmy, z czego pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę.

  Dlatego z chęcią korzystają z zalet jakie niesie za sobą teambuilding. Już przy wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej największe szanse na otrzymanie pracy na danym stanowisku mają osoby wykazujące się znacznie wyższymi umiejętnościami komunikacji społecznej niż poprzednicy. Nawet w przypadku takich małych firm inwestowanie we wspólne wyjazdy i integracje jest bardzo opłacalne, bowiem im lepiej zespół jest ze sobą zgrany i harmonijnie współpracuje tym większe są szanse na efektywną pracę zadowalającą pracodawcę.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

  Aktywności w teambuilding jest bardzo dużo, ważne tylko by ciekawie i pożytecznie zorganizować pracownikom czas by nie mieli czasu na nudę i szukanie niepotrzebnych wrażeń. Im bardziej atrakcyjny wyjazdy tym większe szanse na to że pracownicy poczują się ważni i docenieni, a to oznacza że jeszcze więcej starań będą wkładać w wykonywaną przez siebie pracę. A przecież o to właśnie każdemu pracodawcy chodzi - by pracownik pracował na maksimum swoich możliwości. W małych firmach organizowanie wszelkich integracyjnych spotkań jest znacznie prostszym zadaniem niż w dużych korporacjach, gdzie pracuje całe mnóstwo osób, które często tylko i wyłącznie znają się z widzenia, gdyż pracują w zupełnie innych działach i w żaden sposób nie muszą podejmować ze sobą współpracy.

  Poza wyjazdami typu teambuilding w małej firmie w ramach integracji można również organizować wspólne wyjścia połączone z aktywnością fizyczną - łyżwy, rolki albo mecze gier zespołowych ( siatkówka, piłka ręczna czy piłka nożna), które dodatkowo pozwolą na wzajemną współpracę ze sobą poszczególnych zawodników z jednej drużyny. Szczególnie w małych firmach dobra atmosfera pracy ma ogromne znaczenie dla jej jakości.

  Grupy współpracowników są bardzo małe a pracy dużo dlatego niezbędna jest tu umiejętność właściwego rozdzielania pomiędzy siebie poszczególnych zadań tak, by wykonane były nie tylko dobrze i terminowo, ale również przez osobę która ma pojęcie o tym co robi. Unika się w ten sposób niepotrzebnego stresu niezbyt dobrze wpływającego na grupowe relacje.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.