Wpływ komunikacji wewnętrznej na prosperowanie firmy

Wielu właścicieli firm uważa, że do sprawnego funkcjonowania organizacji oraz tworzenia jej nienagannego wizerunku potrzebne są tylko odpowiednie działania marketingowo-reklamowe. Wówczas to wewnętrzne życie takiej organizacji schodzi na dalszy plan.

Gamma - Wpływ komunikacji wewnętrznej na prosperowanie firmy

 
Wpływ komunikacji wewnętrznej na prosperowanie firmy

Wielu właścicieli firm uważa, że do sprawnego funkcjonowania organizacji oraz tworzenia jej nienagannego wizerunku potrzebne są tylko odpowiednie działania marketingowo-reklamowe. Wówczas to wewnętrzne życie takiej organizacji schodzi na dalszy plan. Tymczasem, żeby skutecznie realizować zamierzone efekty oraz w pełni sprostać oczekiwaniom klientów niezbędna jest fachowa oraz solidna komunikacja wewnętrzna. W tym celu niezbędne są kultura organizacyjna szkolenia.

Znaczenie kultury organizacyjnej, a komunikacja wewnętrzna

Jak powszechnie wiadomo dobrze zmotywowani oraz aktywni pracownicy wykonują swoją pracę znacznie szybciej i efektywniej, niż osoby, które nie są na bieżąco z ważnymi informacjami dotyczącymi firmy. Jeżeli poszczególni pracownicy nie będą informowani na czas o tym, co aktualnie dzieje się w przedsiębiorstwie, to wówczas ich zapał do pracy będzie się stopniowo malał, bowiem będą oni czuć się się niedocenieni. I co najistotniejsze pracownicy nie zdążą się przygotować do planowanych zmian, które to zostaną im ogłoszone po fakcie. Jak widać znaczenie kultury organizacyjnej ma bardzo istotny wpływ na poprawne prosperowanie firmy.

Zatem komunikacja wewnętrzna ma za zadanie dbać o to, aby osoby związane z firmą otrzymały właściwe oraz w pełni kompletne informacje w odpowiednim czasie. Poprawna komunikacja w organizacji jest najprostszą metodą do tego, aby uzyskać poprawę osiągnięć przedsiębiorstwa poprzez najmniejszy nakład pracy oraz pieniędzy. Znaczenie kultury organizacyjnej jest bardzo istotne, bowiem odpowiednia strategia komunikacyjna pozwala w znacznym stopniu zaoszczędzić mnóstwo nieprzyjemnych nieporozumień oraz wzbudza większe chęci do pracy wśród zatrudnionych.

Sprawna komunikacja w organizacji – jak ją budować?

Niezwykle istotna jest szczera rozmowa z pracownikami. Każdy przełożony powinien mieć z nimi bezpośredni kontakt i umieć szybko i sprawne odpowiadać na zadawane pytania oraz informować pracowników o ważnych projektach czy też zmianach w firmie. Otwarty dialog kadry zarządzającej z pracownikami firmy sprawia, że będą oni utożsamiać się z firmą i będą wobec niej w pełni uczciwi.
Ponadto niezwykle ważne jest umiejętne rozwiązywanie w zespołach konfliktowych sytuacji oraz wysłuchiwanie skarg i wniosków. Te niezwykle istotne czynniki nie mogą być przez przełożonych ignorowane, bo doprowadzają do frustracji czy też stagnacji pracowników.

W celu usprawnienia wewnętrznej komunikacji w firmie bardzo często stosuje się: odpowiednie tablice informacyjne, mailingi wysłane do wszystkich pracowników czy wortale pracownicze.
Ponadto w dużych korporacjach warto stosować takie formy komunikacyjne jak: radio węzeł, gazetka firmowa a nawet telewizja. Bardzo interesującym pomysłem jest również skrzynka uwag oraz pomysłów do której to pracownicy mogą wrzucać swoje przemyślenia dotyczące ważnych spraw w firmie. Warto najlepsze pomysły pracowników wynagrodzić premią za pomysłowość oraz kreatywność.

Komunikacja w organizacji, a kultura organizacyjna szkolenia.

Kultura organizacyjna jest jednym z najważniejszych czynników w biznesie, gdyż decyduje o tożsamości organizacji. Większość menedżerów uważa, że kultura organizacyjna w firmie jest tak samo ważna jak strategia firmy. Zatem niezwykle istotne są kultura organizacyjna szkolenia.
Prowadzone pod okiem wyspecjalizowanych trenerów pozwalają dogłębnie diagnozować bariery stojące na drodze do osiągnięcia lepszej płaszczyzny porozumienia z pracownikami, co wpływa w istotny sposób na poprawne funkcjonowanie firmy.

Kultura organizacyjna szkolenie jest przeznaczone dla całej kadry zarządzającej w firmie, a więc menadżerów średniego oraz wyższego szczebla, liderów poszczególnych działów oraz do wszystkich pozostałych osób zainteresowanych tym istotnym zagadnieniem.

Kultura organizacyjna szkolenie pozwala zapoznać się uczestnikom z poszczególnymi sposobami, technikami oraz narzędziami służącymi do budowanie poprawnej kultury organizacyjnej.

Kultura organizacyjna szkolenie uczy:

  • doprecyzować pojęcie kultury, norm oraz wartości danej organizacji
  • odnaleźć swoje miejsce w grupie oraz firmie
  • uświadamiać sobie to jak wpływ na kształt kultury organizacyjnej na firmy
  • kontynuować proces świadomego budowania kultury organizacji z perspektywy zajmowanego stanowiska
  • skutecznie promować wśród współpracowników postawy sprzyjające realizacji przyjętego w firmie systemu wartości

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.