Wyjazd integrujący – organizacja i kilka pomysłów

Wyjazdy integrujące dla pracowników to wbrew pozorom nie jest odkrycie dwudziestego pierwszego wieku. Już w ubiegłym stuleciu, jeszcze w czasach gdy o wolnym rynku w naszym kraju można było tylko marzyć, państwowe zakłady pracy organizowały wycieczki pracownicze, chociażby na grzybobranie. Takie wyjazdy miały jednak zupełnie inną formułę i nastawione były przede wszystkim na spontaniczną, dobrą zabawę suto zakrapianą alkoholem. 

   

  Wyjazdy integrujące dla pracowników to wbrew pozorom nie jest odkrycie dwudziestego pierwszego wieku. Już w ubiegłym stuleciu, jeszcze w czasach gdy o wolnym rynku w naszym kraju można było tylko marzyć, państwowe zakłady pracy organizowały wycieczki pracownicze, chociażby na grzybobranie.

  Takie wyjazdy miały jednak zupełnie inną formułę i nastawione były przede wszystkim na spontaniczną, dobrą zabawę suto zakrapianą alkoholem. W dzisiejszych czasach kluczowe znaczenie dla realizacji podstawowych celów takiego wyjazdu ma sprawna organizacja i ciekawa formuła. Pracownicy są coraz bardziej wymagający - nie zadowolą się już kiełbasą przy ognisku.


  Wyjazd pracowniczy organizacja

  Pierwsze, o czym należy bezwzględnie pamiętać, to organizacja wyjazdu firmowego z dużym wyprzedzeniem. Formuła firmowych eventów wyjazdowych stała się coraz bardziej powszechna i pomimo bardzo bogatej oferty może być problem z rezerwacją noclegu w dogodnym terminie, zwłaszcza jeżeli w takim wyjeździe ma wziąć udział duża grupa ludzi.

  Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest kwestia programu wyjazdu. Powinien być on dopasowany do charakteru pracowników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

  Oczywiście ciężko sprostać wyzwaniu by zadowolić każdego z osobna, jednak sprawny manager doskonale powinien orientować się w zainteresowaniach swojego zespołu. Można sobie wyobrazić, jak dużą klapą mógłby zakończyć się wyjazd firmowy na polowanie w sytuacji, gdy większość pracowników to zapaleni obrońcy zwierząt.

  Czas na rozrywkę i odpoczynek

  Podstawowym założeniem wyjazdu firmowego jest integracja pracowników. Jednak aby była ona możliwa, trzeba odpowiednio zaaranżować czas. Nie można stworzyć zbyt napiętego planu wyjazdu, ponieważ w takiej sytuacji nadmiar atrakcji może skutkować zmęczeniem, a nie dobrą zabawą. Nie oznacza to jednak, że nie warto postarać się o dodatkowe atrakcje - te są jak najbardziej pożądane.

  Chodzi tylko o to, by znaleźć równowagę pomiędzy inicjatywami takimi jak na przykład zespołowa gra terenowa, a czasem na odpoczynek i wspólną integrację.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.